Muharrem İnce: Derdiniz milletin sorunlarını çözmek mi zengin olmak mı?

Muharrem İnce: Derdiniz milletin sorunlarını çözmek mi zengin olmak mı?
13 Mayıs 2018 19:04

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Manisa’da düzenlediği mitingde yaklaşık 30 bin kişiye seslendi. İnce, “Erdoğan meydanlara çıkıp diyor ki tek dertleri beni indirmek . Vallahi değil billahi değil benim derdim millet. Benim derdim mazotu, euroyu, doları benzin fiyatını indirmek. Seni indirdiğim zaman bunlar zaten inecek” dedi. Öte yandan konuşmasında yüksek yargıçları da eleştiren İnce, “Benim Cumhurbaşkanlığımda çay toplamayacaksınız, düğme iliklemeyeceksiniz, ben salona girdiğimde ayağa kalkmayacaksınız. Türkiye’deki emir komuta içinde olan bu yargıyı özgürleştireceğiz” diye konuştu. Konuşmasının sonunda mikrofunu alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İnce’ye anneler gününde bir sürprizlerinin olduğunu belirterek, sahneye Muharrem İnce’nin annesini davet etti. Bu sürpriz karşısında oldukça şaşıran İnce annesine sımsıkı sarıldı ve ellerini öptü. Bu görüntüler mitingde bulunan vatandaşlara oldukça duygusal anlar yaşattı.

 

 

Muharrem İnce’nin konuşmasından satırbaşları şöyle;

 

“24 HAZİRAN’DAN SONRA FAİZ DÜŞECEK DEMİŞ… O DA BANA GÜVENİYOR DEMEK Kİ”

 

24 Haziran’dan sonra faiz düşecek demiş. O da bana güveniyor demek ki. Sayın Erdoğan’ın projesi kanal, makina, hafriyat. Benim projem huzur. 50 sene önce yaptı Demirel birinci köprüyü. Dördüncü köprüyü de İnce gelir yapar o kolay iş. Milletin gönlünde barış, huzur köprüleri kurmak. Hakkari’de İzmir marşıyla miting yaptım. Sokakta hoş geldin demeyen bir tek Hakkarili yoktu. Türkiye’de 3B olacak. Barışacağız, büyüyeceğiz, bölüşeceğiz. Erdoğan’a önerim, çıraklık, kalfalık, ustalık dönemim dedin, ben de sana emeklilik dönemin diyorum.

 

OTİZMLİ ÇOCUKLAR

 

“Bakın içimi sızlatan engelliler.. 352 bin otizmli çocuğun 21 bini eğitim alıyor. Bu aileler çok acıdır çocuğunun ölmesini bekliyor. Bu çocuklara kim bakacak? Ben değil devlet bakacak devlet… Bu çocuklarının işini 6 ayda çözeceğiz 6 ay. En öncelikli işimiz olacak.”

 

“GENÇLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLAYACAĞIM”

 

“Her yıl 10 bin gencimizi yurtdışına göndereceğiz. Orada kendilerini geliştirecekler. 5 yıl içinde bilgisayar mühendisi sayısını 10 katına çıkaracağız. Önümüzdeki 4 yıl içinde 16 yeni meslek ortaya çıkacak. Ben bu ülkenin çocuklarını geleceğe hazırlayacağım. Türkiye’de bunları yapabilmemiz için bizim enerjiye ihtiyacımız var. Rüzgar ve güneşten yararlanacağız. Güneş enerjisi potansiyeli yüzde 130. Ama yatırım yapmamız lazım. Güneş enerjisinde problem şu, depolamak zor. Bu ülkenin gençlerini bir fizik öğretmeni olarak güneş enerjisini depolayan batarya sistemini geliştirmek için ABD ise ABD’ye, Rusya ise Rusya’ya, uzaysa uzaya göndereceğim. Milletvekili maaşlarına zam yapmayacağım, öğrencilee kredi vereceğim.”

 

19 MAYIS’TA GENÇLİK, 29 EKİM’DE CUMHURİYET BURSU

 

“Gençler evlatlarım sizlere sesleniyorum. 19 Mayıs ve 29 Ekim’de nasıl emeklilere bayramlarda ikramiye veriyorsak, 19 Mayıs’ta gençlik bursu 29 Ekim’de Cumhuriyet bursu vereceğiz 500’er lira herkese vereceğim.”

 

“BENİM DERDİM ERDOĞAN’I DEĞİL, DOLARI İNDİRMEK”

 

“Erdoğan meydanlara çıkıp diyor ki tek dertleri beni indirmek . Vallahi değil billahi değil benim derdim millet. Benim derdim mazotu, euroyu, doları benzin fiyatını indirmek. Seni indirdiğim zaman bunlar zaten inecek.”

 

“NE ZAMAN ‘EYY’ DESE TÜRKİYE KAYBETTİ”

 

“Yarın Dünya Çiftçiler Günü. AKP 2006 yılında bir kanun çıkardı. Devlet milli gelirinin yüzde 1’ini tarımı geliştirmeye harcar. 30 milyar yapıyor bu. Bunun yarısını bile vermemiş. Türkiye Cumhuriyeti çiftçisine borçludur. Cumhurbaşkanı olduğumda çiftçiye olan borcu ödeyeceğim. Çiftçi üretmezse, saman alırsın, bezelye alırsın. En fazla zeytin ağacı Manisa’da. Ama geçtiğimiz günlerde Tunus’tan zeytinyağı alıyorsun. 90 bin aile çekirdesiz üzüm yetiştiriyor. Size söz üzümün kilosu 2 doların altında olmayacak. Taban fiyat uygulamasına geçeceğiz. Mazotu 3-3,5 lira arasında vereceğiz. Çiftçinin mazotu ucuz olacak.

 

Vatandaşları kandıracağım diye palavralara gerek yok. Dış politika böyle yapılmaz. Ne zaman “Eyy” dese Türkiye kaybetti. Sadece mazottan aldığı vergi, çiftçiye verdiği destekten fazla. Çiftçinin borçlarını yeniden yapılandırıcağız. “Parayı nereden bulacaksın?” diyorlar. Suriyeli’ye bu kadar parayı bulduysan oradan bulacağım.”

 

 

İNCE’DEN YSK’YA: ALAVARE DALAVARE YAPARSANIZ…

 

“YSK’ya sesleniyorum alavare dalavare yaparsanız. Türkiye’nin bütün sokaklarına resimlerinizi asarım sokağa çıkamazsınız.”

 

“YÜKSEK YARGIÇLAR ÇAY TOPLAMAYACAK, DÜĞME İLİKLEMEYECEK, AYAĞA KALKMAYACAK”

 

“Yüksek yargıçlara sesleniyorum. Benim Cumhurbaşkanlığımda çay toplamayacaksınız, düğme iliklemeyeceksiniz, ben salona girdiğimde ayağa kalkmayacaksınız. Yüksek yargıçlar hiçbir siyasi partinin emrine girmez. Cumhurbaşkanını yargılayacak bir yargı. Türkiye’deki emir komuta içinde olan bu yargıyı özgürleştireceğiz.”

 

“Bugün çok hoşuma giden bir söz duydum. Sizlerle paylaşmak istiyorum. ‘Bir evde anne varsa. Önce kuru ekmekten başlanır. Anne yoksa evde taze ekmekte insana bayat gelir.’ Bütün annelere bir alkış gönderilim. Bu memleketin annelerine o çalışkan evlatları var ya, üniversite sınavında ilk 5 bine girenlere o sarayı onlara vereceğim.”

 

mm1 mm2 mm3 mm4 mm5 mm6

 

mmm7

 

ı1 ı2 ı3

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar