Muharrem İnce: İkinci tura kim kalırsa desteklerim

Muharrem İnce: İkinci tura kim kalırsa desteklerim
10 Mayıs 2018 10:06

İnce, “Muhalefetin adaylarını ve Erdoğan’ı ziyaret ettim. Seçimin ikinci tura kalması halinde, aday kim olursa olsun desteklerim. Partimin kanaati ne yönde olursa, ona uyarım. İkinci turda kim yarışırsa, desteklerim” dedi.

 

 

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Best FM’de Ufuk Karcı’nın sorularını cevaplandırdı. İnce, “Muhalefetin adaylarını ve Erdoğan’ı ziyaret ettim. Seçimin ikinci tura kalması halinde, aday kim olursa olsun desteklerim. Partimin kanaati ne yönde olursa, ona uyarım. İkinci turda kim yarışırsa, desteklerim” dedi.

 

 

Gül’ün Adaylık Süreci

 

Muharrem İnce, “Abdullah Gül’ün ortak aday olarak belirlenmiş olsaydı, aday olurmuydunuz ?” sorusuna “Ben, partimi zora sokacak bir şey yapmam. Ben, o partinin gelenekleri ile büyüdüm. Ben partimizde iddiamı ortaya koydum. 110 Milletvekilinin oybirliği ile aday gösterildim. Ancak, alınan herhangi bir karara da aykırı hareket etmem” sözleri ile Abdullah Gül aday gösterilmiş olsaydı, kendisinin aday olmayabileceğinin sinyalini verdi.

 

 

TV’lere Biraz Daha Süre

 

 

Basının, özellikle de televizyon kanallarının tavrını değiştirmediği sürece, önlerinde miting yapacağını tekrarlayan İnce, “Biraz daha zaman geçsin. Birkaç miting daha yapalım.. Tavırları değişmez ise gerekeni yapacağım” dedi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar