İnce’den Erdoğan’a: Sana mı soracağım camiye giderken, sen Allah’ın tahsildarı mısın?

İnce’den Erdoğan’a: Sana mı soracağım camiye giderken, sen Allah’ın tahsildarı mısın?
18 Haziran 2018 14:43

Muharrem İnce’yi dinlemek için meydanda coşkulu bir kalabalık toplandı. Sıcak havaya rağmen meydanı dolduran Kahramanmaraşlılar, İnce’yi “TAMAM EDEE” yazılı dövizlerle karşıladılar.

 

 

İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:

Klasik numaradır bu daraltacaksın alanı ki daha fazla kişi gözükecek. Benim bu ihtiyacım yok. Açın burayı.

 

Dolarla kavga etti dolar yükseliyor, euroyla, faizle kavga etti yükseldi. İnce ile kavga etti İnce yükseliyor.

Ekranlarda bağıran bir cumhurbaşkanı değil, yol gösteren. Yandaş gazetecilerle ekrana çıkan değil gençlerle gelecek konuşan bir cumhurbaşkanı. Alman,İngiliz,Fransız gençleri nasıl oluyorsa benim gençlerim de öyle olacak. Refah içinde yaşayacaklar. Gençlerimiz olimpiyatlarda madalya alacak.

“Cumhurbaşkanı olduğumda din dersini şöyle yapacağız”

Erdoğan diyor ki dindar ve kindar bir nesil yetiştireceğim. Dindar nesile ihtiyacım yok ama bu ailenin işi. Cumhurbaşkanı olduğumda din dersini şöyle yapacağız. Muhafazakar bir aile çocuğuma iki saat din dersi yetmez, fıkıh, kelam, hadis, siyer dersi istiyorum derse devlet olarak biz baş üstüne diyeceğiz. Öbürü de istemiyorum diyorsa vermeyiz. Ama bütün çocuklara yabancı dil, matematik öğreteceğiz.

 

“Ben cumhurbaşkanı olduğumda Erdoğan’ı eleştirirken general beni de alkışlayamaz”

Ben cumhurbaşkanı olduğumda Erdoğan’ı eleştirirken general beni de alkışlayamaz. Erdoğan orduyu överken alkışlayabilir buna itirazım yok. Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz bir yalancı bu. Erdoğan diyor ki orduyu eleştirirken alkışlıyormuş. Orduyu överken değil beni eleştirirken alkışlıyor. Ben tatar böreği demedim diyor nereden uyduruyorsun diyor. Gösterelim videoyu.

 

Cami yanıtı

Seçim yaklaştı İnce camiden çıkmıyor diyor. Seçimden önce camide fotoğrafın var mı diyor. Fotoğraf çekmeye değil Allah’a ibadet etmeye gidiyoruz. Camiye gitmemden neden rahatsız oluyorsun. Ben 5 vakit namaz kılmıyorum ama her cuma namaz kılıyorum. Arada bir sabah namazı kılarım. Sana mı soracağım camiye giderken. Neredeyse şunu diyecek. Sen Allah’ın tahsildarı mısın? Onun adına mı konuşuyorsun kimsin sen? Üzülüyor. Müslümanın camiye gittiğini görünce mutlu olması lazım. Niye gidiyor acaba diyor. Camiden elini çek. Orası meydanlarda konuşulacak bir yer değil. Sana bunları açıklayacak değilim.

Putin seni kekliyor

Putin demiş ki ona büyük devletlerin böyle sarayları alametifarikasıdır demiş. Rusya bizim kuzey komşumuzdu şimdi güney komşumuz. Rusya her bir tarafımızı sarıyor. Putin Türkiye’nin etrafını sarmakla meşgul. Erdoğan’a da sen Saray’ında oyalan diyor. Seni de gazlarım diyor. Putin seni kekliyor.

“Hava durumu bile Erdoğan’dan fazla izlenmiş”

Geçenlerde Erdoğan konuşurken bir kanalda ‘Asteriks’ ‘Yaparsın aşkım’ var bir kanalda hava durumu var. İzlenmesine baktım Erdoğan 34.sırada. Millet bıkmış artık. Hava durumu bile Erdoğan’dan fazla izlenmiş.

“Erdoğan sana İsra Suresi 37. ayeti hatırlatıyorum”

Kibir var böyle. Büyük adam o. Erdoğan’a İsra Suresi 37. ayeti hatırlatıyorum. Bak ne diyor. Yeryüzünde kibirlenerek yürüme. Çünkü sen yeri asla yaramazsın. Çünkü sen dağlara asla erişemezsin. Erdoğan, bu kibiri bırak.

Ev kadınlarının sigorta primleriyle ilgili çalışma yapıyoruz. Ama çocuk bakımlarıyla ilgili sorunu çözmemiz lazım. Her mahalleye kreş açacağız. O kreşlerde de sadece kadınları çalıştıracağız.

“Dün Erdoğan İstanbul’a üzerinde Türkiye Cumhuriyeti yazan uçakla geldi”

Ben dün buraya bir uçakla geldim. Parayı nereden buldum? Sizin paralardan. Yapılan bağışlardan kiraladım geldim. Dün Erdoğan İstanbul’a üzerinde Türkiye Cumhuriyeti yazan uçakla geldi. Devletin helikopterini kullanıyor. Bense sizin verdiğini paralarla kullanıyorum. Kanun kullanamazsın diyor. Adam kanun tanımıyor

Tansu Çiller açıklaması

Dün Tansu Çiller katılmış mitingine. Sürekli 90’lara dönmekten bahsediyor. 90’ların simgesi orada. Sürekli geçmişi kötülüyor ama Tansu Çiller’den medet umuyor. Zaten başarılı olsaydı partisini kalkındırırdı. Özetini söyleyeyim. Tarzan zorda.

1 2 3 4 5 6

3

4

5

6

7

8

1 2

7 8 9 10

1 2 3 4 5 6

 

 

Df6dJHuWsAEi6Ws

Yorumlar

Yorumlar