Muharrem İnce: Bu kadar miting gördüm, böylesini görmedim

Muharrem İnce: Bu kadar miting gördüm, böylesini görmedim
7 Haziran 2018 08:57

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, dün Eskişehir’de halka hitap etti. Sıhhiye Meydanı’nda toplanan on binlerce Eskişehirli marşlar ve şarkılarla miting havasına çok önceden girdi. İnce, sözlerine Eskişehir’i selamlayarak başladı.

 

 

Son günlerde Türkiye gündeminde bulunan apolet konusuna değinen Cumhurbaşkanı adayı İnce, “Ben bu kadar miting gördüm, emin olun böylesini görmedim. Böyle bir şey yok. 4 Mayıs’ta yola çıktık. 5 Mayıs’ta mitinglere başladık. Başlarken yalan yok, ‘İlk turda yüzde 30’u aşalım sonrasına bakarız’ dedim. Ama şimdi bakıyorum da niye 2. tura bırakalım? Erdoğan beni bırakmıyor. Bugün sizi çok güldüreceğim. Bir isteğim var, yoksa güldürmem. Yuh çekmeyin güldüreyim. Ben ana tarafından Rizeliyim, baba tarafından Selanikliyim. Geçen benim hemşehrim bir iftar düzenliyor. İftarda bir general var. İftarda Türk Ordusunu övmüyor, bayrak, millet demiyor ve beni eleştiriyor. General de alkışlıyor. Dedim ki, ‘Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 20. maddesi diyor ki, ‘Silahlı kuvvetlerin personeli siyasete karışamaz.’ Bende ‘Senin apoletlerini sökeceğim’ dedim. Ne dediysem arkasındayım. Sonra, apoletleri Apo’ya mı takacaksın? dediler. Ben Apo’yu tanımam ama Balyoz’da sökülen apoletler FETÖ’ye takıldı mı?” dedi.

 

 

“ÇIKMAZSAN NAMERTSİN”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı televizyon programına davet eden İnce, “Bugün Muğla’da bir yerde konuşuyor. Fizik öğretmeni ama okuması yok demiş. Ya benim kapı gibi diplomam var, sen göstersene diplomayı. Bakın diplomasının olmaması ayıp değil. Ayıp olan, diploma olmadan var demek. Şimdi bir yandaş yazar dedi ki, ‘Onun diplomasını FETÖ’cüler çaldı’ dedi. FETÖ’cüler açıklama yaptı, ‘Çalacaktık gittik ama bulamadık’ dediler. Acaba Erdoğan’ın diploması yok da, cesareti var mı? Mesela bana ekonomi dersi vereceğini söylüyor. Sevgili hemşehrim, istediğin kanalda istediğin konu için gel karşıma çık. Çıkmazsan namertsin” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar