Milli Görüş de ‘Adalet Yürüyüşü’nde!

Milli Görüş de ‘Adalet Yürüyüşü’nde!
17 Haziran 2017 11:55

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ’Adalet Yürüyüşü’nün 3. gününe başlamadan önce açıklamalarda bulundu.

 

 

 

Kılıçdaroğlu, FETÖ/PDYnin iş adamları yapılanmasına yönelik soruşturmanın sanıkları arasında yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaşın damadı Ömer Faruk Kavurmacı hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması ile ilgili olarak “Kavurmacı’nın tekrar tutuklanması kararını doğru bulmuyorum. Yargıda çifte standart olmamalı. Aslolan tutuksuz yargılamadır” dedi.

 

 

KAHRAMANKAZANLILARLA GURUR DUYUYOR, TEŞEKKÜR EDİYORUZ

 

 

73134_65497_17062017104449_6

Kılıçdaroğlu yürüyüşünün üçüncü gününde Kahramankazan’ın girişinde de bir açıklama yaptı.

Kahramankazanlılar’ın 15 Temmuz’da gösterdiği yiğitçe direniş için teşekkür eden ve onlara büyük saygı duyduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bu yiğitçe direniş sonrasında Kazan’a TBMM tarafından ‘Kahraman’ ünvanı verilmiştir. Onlara bir kez daha teşekkür ediyor, şehitlerini saygıyla anıyoruz. Bu yürüyüş aynı zamanda şehitler için de bir yürüyüştür. Siyasi, etnik, dini bir kimliği yoktur. Tamamen adalet için, adaletten yana olanlar içindir” dedi.

MİLLİ GÖRÜŞ DE YÜRÜYÜŞTE

Kılıçdaroğlu KRT’den Çağlar Cilara’nın yayınına telefonla bağlandı. Programda yaptığı açıklamada, adalet arayışı içinde olan herkese yürüyüşün açık olduğunu söyledi ve şöyle konuştu:

“Gelen sivil toplum, gelen meslek kuruluşları var, sendikalar var, sade yurttaşlar var, dolayısıyla adalet arayışında olan herkese kapımız ve yürüyüşümüz açık.”

Kılıçdaroğlu toplumun farklı kesimlerinden yürüyüşe destek verenlerin olduğunu, çok sayıda Saadet Partilinin aralarına katıldığını şu sözlerle ifade etti:

“Saadet Partisi’nden çok sayıda vatandaş var. Bir kısmı yolda bize sempati gösteriyorlar, alkışlıyorlar, bir kısmı gönüllerinin bizden yana olduklarını ifade ediyorlar. Memnunuz sonuçta bir adalet arayışı içindeyiz, bu ülkede adalet sadece benim veya sadece sizin için değil, 80 milyon bir arada huzur içinde yaşamak istiyoruz, adil bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz çünkü adalet mülkün temeli yani devletin temeli. Eğer adalet olmazsa bir devlette zulüm olur. Mazlumlar ortaya çıkar dolayısıyla biz mazlumun da olmadığı zulmün de olmadığı ama herkesin uygarca bir arada yaşayabildiği bir Türkiye istiyoruz, en büyük arzumuz bu.”

2

Kılıçdaroğlu’nun bugünkü yürüyüşüne EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan ile eski HDP Milletvekili Levent Tüzel de eşlik ediyor.

s1

Annesi sınırdışı edilmek istenen Huma bebek de ailesiyle yürüyüşte.

s3

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar