MHP’li vekilden çok tartışılacak sözler: Sağlık Bakanı’nın boğazından tuttum, lan dedim yavşak…

MHP’li vekilden çok tartışılacak sözler: Sağlık Bakanı’nın boğazından tuttum, lan dedim yavşak…
12 Ocak 2020 12:21

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un ortaya çıkan bir videosu çok konuşulacak.

 

 

Ordu’da Gürgentepe Devlet Hastanesi ile ilgili konuşan MHP’li Enginyurt, ismini vermeden bahsettiği bir Sağlık Bakanı ile ilgili olarak, “Yavşak” ifadesini kullandı.

Oda TV’de yer alan haberde; söz konusu videoda; arkadaşlarının kendisine Gürgentepe Devlet Hastanesi’nin Sağlık Bakanı aracılığıyla kapatıldığını aktardığını söyleyen Enginyurt, ismini vermediği bir Sağlık Bakanı’nın boğazından tuttuğunu ifade ederek, “‘Lan’ dedim ‘yavşak, hastane mi yaptın da kapatıyon’ dedim. ‘Sana on dakika süre veriyorum’” dediğini belirtti.

Ordu’da Gürgentepe Devlet Hastanesi 1998 yılında açıldı. Gürgentepe Devlet Hastanesi’nin hangi Sağlık Bakanı aracılığıyla kapatılmak istendiği bilinmezken, videoda, MHP’li vekilin hangi Sağlık Bakanı’nı kast ettiği ise bilinmiyor.

 

“Devlet hastanesini burada kapatmak istediler. Yazı yazmışlar, ‘kapandı’ diye. Beni aradı arkadaşlar, ‘Başkanım bizim hastane kapandı’. Sağlık Bakanı da tam o an karşımda. Dedim ki, ‘Sağlık Bakanı bizim Gürgentepe Devlet Hastanesini kapatmışsın’. ‘Evet’ dedi böyle çok ukala bir şekilde. ‘Küçük yerlerde hastaneleri kapatıyorum’. Bunun boğazından tuttum, ‘lan’ dedim ‘yavşak, hastane mi yaptın da kapatıyon’ dedim. ‘Sana on dakika süre veriyorum’ dedim.”

 

KİMİ KAST ETTİĞİNİ AÇIKLADI

 

Odatv’nin haberinin ardından Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Enginyurt, olayın AKP döneminde değil, 57. hükümet döneminde gerçekleştiğini iddia etti. Enginyurt’un bahsettiği 57. dönemin Sağlık Bakanı ise Osman Durmuş idi.

Enginyurt, söz konusu paylaşımında, “Olay 2000 yılında olmuştur. Gürgentepe Devlet hastanesi bu dönem de yeni açılmıştır.Olay Ak Parti döneminde değil, 57.hükümet dönemin de gerçekleşmiştir” ifadelerini kullandı.

222

 

© Fotoğraf : Twitter

 

 

Yorumlar

Yorumlar