Memleketin havasına ne oldu?

Memleketin havasına ne oldu?
11 Şubat 2018 11:19

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, hava kirliliği insan sağlığı açısından ciddi riskler ürettiğini ve topluma doğrudan etkisi olan nedenleri olduğunu belirterek havası temiz illerde dahi hava kirliliği saptandığı belirtti.

 

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, İstanbul, Ankara, Adana, Manisa, Bursa, Denizli, Hatay, Sakarya gibi sanayisi gelişmiş büyükşehirler hava kirliliğinde ilk sıralarda yer alırken, sanayisi gelişmeyen, sanayi kuruluşu sınırlı, az olan Niğde’nin de bu iller arasında havası en kirli yerleşim yeri kategorisinde bulunması oldukça dikkat çekici bir durum olduğunu söyledi.

 

 

Ömer Fethi Gürer yaptığı açıklamada, “İnsan sağlığı açısından ciddi risk oluşturan hava kirliliğinde artışın farklı faktörleri bilinmektedir. Bu nedenle kapsamlı araştırma yapılarak, önlemler için düzenleme sağlanabilir. Hava kirliliği insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eden önemli tehlikelerin başında gelmektedir. Bu açıdan ihmal edilemeyecek kadar önemlidir. Kentlerde son yıllarda artış gösteren hava kirliliğinde ucuz ve kalitesiz kömürün etkisi de irdelenmelidir. Doğal gaz kullanımının yarattığı aileye ek bütçe ve giderek artan ekonomik sorunlarda bu açıdan ele alınması gereken konulardır” dedi.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar