‘Memleket Hareketi’nde milyonlarca takipçisi olan, gençlerin de takip ettiği kişiler var!

‘Memleket Hareketi’nde milyonlarca takipçisi olan, gençlerin de takip ettiği kişiler var!
14 Ağustos 2020 09:55

Gazeteci Şaban Sevinç, İnce’nin kullandığı ifadeleri bir başka CHP’linin söylemesi durumunda hemen partiden ihracı için süreç başlatılacağını, ancak İnce’ye böyle bir mağduriyet yaratmaya olumsuz bakılacağını belirtti:

 

“CHP, mağduriyet kozu vermek istemez”

 
“Muharrem İnce’nin bugün söylediklerini sıradan bir Milletvekili ya da parti üyesi söylemiş olsa hemen disipline verilmişti. Muharrem İnce konusu daha hassas olduğu için genel merkez ihraç yoluyla Muharrem İnce’ye mağduriyet kozu vermemeye çalışacaktır ama ne kadar tahammül edebilir, Muharrem İnce önümüzdeki günlerde yapağı açıklamalarla ne kadar daha zorlayacak hep birlikte izleyeceğiz. Kurultaydan hemen sonra başlamıştı Muharrem İnce’nin parti kuracağı tartışmaları. Türkiye’nin her tarafındaki tanıdığım CHP’lilerden bana da mesajlar geliyor. Bana gelen mesajlarda büyük çoğunluk Muharrem İnce’nin bu hareketini destekliyor ama karşı çıkanlar da var. Ben şu örgütü kurarım ya da şu şekilde destek veririm diye talip olanlar var biliyorum. Muharrem İnce’nin, CHP’ye ciddi bir zarar verebileceğini bu yönüyle görüyorum. İnce bugün ‘CHP’den ayrılsam da ayrılmasam da Millet ittifakının içindeyim’ dedi. İnce’nin Cumhur ittifakı ya da AK Parti’ye doğrudan ya da dolaylı bir destek yapacağını beklemek mümkün değil. Ak Parti’ye en karşı olanlar diye bir liste yapsan İnce ilk üçe girer her halde.

 

“Milyon takipçisi olan isimler katılacak”
“Yeni isimlerin bazılarının isimlerini de ben biliyorum. İsim vermek istemiyorum ama görüştü ve onaylarını aldı. Sade bir kadrosu vardı ama kurultaydan sonraki süreçte 15-20 kişiyle daha görüşerek harekete kattı diyebilirim. İsimlerini duyduğunuz, bildiğiniz tanıdığınız kişiler. Ekonomi dünyasında, sosyal medyada yüz binlerce milyonlarca takipçisi olan, gençlerin de takip ettiği kişiler diye tarif yapabilirim.”

 

 

Yorumlar

Yorumlar