‘Melih Gökçek’in keyfi yerinde’

‘Melih Gökçek’in keyfi yerinde’
25 Ekim 2018 08:40

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, dün MHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterileceği iddia edilen, AK Partili Melih Gökçek’le ilgili olarak kulis yazdı.

 

 

Ahmet Hakan, “El değmemiş kulis bilgileri… Melih Gökçek’in keyfi yerindeymiş” başlığıyla yayımlanan yazısında “Ne zaman arasam telefonumu daha ilk çalışta açan Melih Gökçek, uzun uzuuun çaldırmalarım karşısında bana mısın demedi” dedi.

Hakan, şunları söyledi:

— Melih Gökçek, dün bütün gün. “Yahu ne oluyor? Yoksa MHP’nin adayı mı olacaksın?” sorusunu sorma potansiyeli taşıyanların telefonlarını açmamış. Ama keyfi acayip yerindeymiş. MHP tarafından ‘aday’ olarak düşünülmüş olmasını çok onurlandırıcı buluyormuş. Ve işin keyfini çıkarıyormuş.

— “AK Parti ile MHP’nin ortak adayı olabilir miyim acaba?” sorusuna cevap aradığına dair söylentiler dolaşıyormuş ortada. Kendisi için en iyi formülün bu olacağından kimin kuşkusu olabilir ki? Melih Gökçek ne diyecek MHP’ye? Gerçekten de MHP’den aday olmayı kabul edebilir mi? Edindiğim bilgiyi açıklıyorum: Yüzde 80 hayır, yüzde 20 evet noktasındaymış. Yani kapıları tamamen kapalı değilmiş Gökçek’in.

— Ama “Hayır” diyecekse bile bunu çok zarif, çok nazik, çok şık bir şekilde yapmak istiyormuş Gökçek. MHP’yi kırmadan, incitmeden bir cevap vermenin peşindeymiş.

 

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/el-degmemis-kulis-bilgileri-melih-gokcekin-keyfi-yerindeymis-40997661

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar