Mehmetçikleri otobüse almayan şoföre ceza verildi

Mehmetçikleri otobüse almayan şoföre ceza verildi
6 Eylül 2017 09:21

SÖZCÜ’nün gündeme getirdiği İETT otobüs şoförünün duyarsızlığına gelen tepkiler çığ gibi büyünce yetkililer bir adım attı ve şoförle ilgili karar çıktı.

 

 

 

İstanbul Hasdal’daki kışladan bayramda aileleriyle görüşmek için çarşı iznine çıkan askerleri İstanbulkartları olmadığı için otobüse almayan şoför hakkında görevden uzaklaştırma kararı verildi. Şoför, durakta kart alacak yer olmadığından, askeri kimliklerini göstererek belediyenin aracına binmek isteyen Mehmetçiklere, “Gidin minibüse binin, almam sizi” şeklinde tepki göstermişti. Bayram dolayısıyla evci iznine çıkan askerler, “48 Göktürk-Mecidiyeköy” hattındaki belediye otobüsüne binerek ailelerinin yanına gitmek istemiş, her zaman o duraktan kolaylıkla otobüse binebilen Mehmetçik bu kez şoför tarafından engellenmişti.
TEPKİLER GELİNCE UZAKLAŞTIRMA ÇIKTI

 

SÖZCÜ’nün gündeme getirdiği bu olay sonrasında Beyaz Masa’yı arayıp şikayetçi olan yolcular haklı tepkilerinin karşılığını aldı. Dosyası İETT Genel Müdürlüğü’ne yollanan şoförle ilgili son kararı İETT Genel Müdürlüğü verecek.

 

 

Kaynak: Edda Sönmez/Sözcü

 

Mehmetçikleri otobüse almayan şoföre ceza verildi

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar