Mansur Yavaş: Halkın parasını kimse böyle kullanamaz

Mansur Yavaş: Halkın parasını kimse böyle kullanamaz
25 Mart 2019 18:15

Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Yenimahalleli vatandaşlarla buluştu. 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçim öncesi Ankara’nın dört bir yanındaki hemşehrileriyle buluşmaya özen gösteren Yavaş, Yenimahalle’de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile birlikte ortak bir miting düzenledi. Karşıyaka İş Merkezi’nde düzenlenen mitingte vatandaşlara seslenen Yavaş, coşkulu kalabalığa çok önemli mesajlar verdi.

 

 

 

“KİRLİ SİYASETİ YERİN ALTINA GÖMECEĞİZ”
Konuşmasında, rakibini 1 tane sandığını ama yanıldığını belirten Yavaş, “Yanıldık. Yetmedi, bir suç makinesini araya aldılar. Onunla beraber beni karalamaya çalışıyorlar. İnanan var mı Allah aşkına?” diye konuştu. 2009 ve 2014’te de aday olduğunu hatırlatarak konuşmasını sürdüren Yavaş, “Mart ayına kadar ağzınızı açmamışsınız. Mart gelince, hem anketleri hem vatandaşların ilgisini de görünce artık karalamaya başladılar. Makedonyalı’dan başlayarak, benim tarihimi çıkardılar. O bitti arkasından duvarlara yazılar yazmaya başladılar. Şikayet ettik. Bu kez Kürtçe yazılarla terör örgütü ile ilişkilendirmek istediler ama yazıları yazan Büyükşehir Belediyesi’nin şirketinde genel müdür yardımcısı çıktı. En güzel cevabı sandıkta vereceğiz. İnşallah, bu kirli siyaseti Ankara’da yerin altına gömeceğiz. Oy farkında arayı açarak, hem de inşallah hayatlarında görmedikleri yenilgiyi tattırmak suretiyle kirli siyaseti Ankara’da 1 Nisan’dan itibaren yok edip, atacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

“ANKARA’DAKİ YOKSULLUK KONUŞULMASIN İSTİYORLAR”
Ankara’dan başka hiçbir yerde kirli siyasetin olmadığını vurgulayan Yavaş, şöyle konnuştu:
“Elinde bir tek tebligat yok vergi kaçakçısı ilan ediyorlar. Bir şey söyleyeyim şu milyonlarca vergileri olup silinenler var hatırlıyor musunuz onları? Hiç konuşan yok. Niye bunları yapıyorlar? İstiyorlar ki ekonomi konuşulmasın, istiyorlar ki Ankara’daki işsizlik, yoksulluk konuşulmasın. Sadece bunlar konuşulsun ve sadece bu arkadaşlarımız bunların arkasına saklansın. Ankara’ya aday olduktan sonra Ankara’nın sorunların ortaya çıkardığımızda, ‘Arkamızda ağamız var başkası yapamaz’ dediler. Ağanız arkanızda 20 yıldır vardı. Ankara’nın hangi sorununu çözdünüz? Trafiği mi düzeltiniz? Yeşil alanı mı çoğalttınız?

 

“BİZE DÜŞEN ANKARA’NIN EKONOMİSİNİ AYAKLANDIRMAK”

 
Vatandaşa sorduk Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ne istiyorsunuz diye? Biliyorsunuz ekonomik kriz var hepsi ağız birliği ile Ankara’nın ekonomisini yükseltelim, hayat kalitesini yükseltelim işsizlik var kiramızı ödeyemiyoruz, okul taksitine ödeyemiyoruz dediler. O zaman bize düşen bir an evvel Ankara’nın ekonomisini ayağa kaldırıp hayat standartlarını yükseltmek. Yapamazsınız dediler. Biz Beypazarı’nda yaptık, orası küçük dediler. Orası küçükse büyükşehirin daha fazla imkanları var. Diyorlar ki proje yok. Aç insanları doyurmaktan daha önemli bir proje mi var?”

 

“MANSUR BAŞKANIM DİYE HİTAP EDECEKLER”
Konuşmasına “Böyle koruma ordusuyla gezerseniz, yarın Ankara’yı yönettiğinizde, bu insanlar nasıl gelip derdini anlatacak” diye devam eden Yavaş, “Televizyon kanallarına çıkıp, sayın, bey gibi kelimeleri kullanmıyorlar bile. Mansur Efendi diyorlar. Küçümseyerek konuşuyor ama göreceksiniz 1 Nisan’ dan itibaren İnşallah Mansur Başkanım diye hitap etmek zorunda kalacaklar” dedi. Yavaş, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“ORTAK HEDEFİMİZ CUMHURİYET, DEMOKRASİ VE ANKARA”
“Ankara’da değil Türkiye’de büyük bir uzlaşmanın önünü açtık, fikir ayrılığı olabilir ama ortak hedeflerimiz cumhuriyet, demokrasi ve Ankara. Önce her kesimle yan yana geliriz. Hani beka falan diyorlar. Devletin bekası söz konusu olursa Allah’ın izniyle Fethi başkan ya da Sayın Akşener hepimiz tek bir yumruk olup buradaki insanlarla beraber devletimizin hükümetimizin yanında elbette yer alırız. Çanakkale bunun en büyük örneğidir. Kurtuluş Harbi de bunun örneğidir.

 

“HALKIN PARASINI KİMSE BÖYLE KULLANAMAZ”
20 bin işçi çıkaracak dediler, sonra niye çıkaralım dedik. Biz ekmekle niye oynayalım? Tekrar huzurunuzda söylüyorum; insanların ekmeği ile uğraşan insan ahlaksızdır. Uğraşacağımız insanlar var. Hem kalkıp belediyenin parasıyla kendi fotoğraflarını asan, kul hakkı diyeceksiniz hem de belediye işçilerine otobüsleri bindirip mesai saatlerinde sağa sola gönderip sizin haklarınızdan çalacak. Hatta bazı genel müdürler hakaret edecek sosyal medya üzerinden. O genel müdürlerin hepsinin fitil fitil burnundan getirmezsem ahlaksızım. Halkın parasını kimse böyle kullanamaz. Bu da kul hakkıdır, yetim hakkıdır. Bunun hesabını mutlaka soracağız.

 

“BİZİM ARKAMIZDA HALK VAR, BAŞKA HİÇBİR ŞEY YOK”
20 bin PKK’lıyı işe alacak demez mi? Süleyman Soylu bir yandan diyor ki biz dağlarda terörist bulamıyoruz sonra diyor ki Türkiye’nin sınırları içinde Kala kala 700 tane terörist var. E ozaman Ankara’da 20 bin tane nereden buldunuz? Hiç olmazsa inanalınacak bir şey söyleyin. Bir de iftira atacaksanız, yapıştıracak iftira attın. Bizi PKK’lılar ile nasıl yan yana getiriyorsunuz? Gelseniz gelseniz kendiniz gelirsiniz, 5 yıl öncesine unutmadık. Daha düne kadar baraj aşamadık diye üzülen Soylu değil miydi? Cemaat için AK Parti’ye hakaret eden Süleyman Soylu değil miydi? Ne değişti? Siz bu ülkenin İçişleri Bakanısınız. Televizyonlarda, meydanlarda insanları ayrıştıramazsaınız, hakaret edemezsiniz. Siz kaba dilikullanıyorsunuz, bizim arkamızda halk var, başka hiçbir şey yok. Bu nedenle anketleri gördükçe başladılar kara çalmaya ama fayda etmeyecek.

 

“BAŞKAN OLMAMIZIN ÖNÜNDE ALLAH’TA BAŞKA ENGEL YOK”
Bizim belediye başkanı olmamızın önünde, Allah’tan başka hiçbir engel yok. Sizler arkamıza bulunduğunuz müddetçe, o sandıklar patlayacak. En az yüzde 10 farkla 31 Mart’ta seçim sonuçlanacak. Seçim öncesi mi olur, sonra mı olur, yönetilir mi, yönetilemez mi, diyorlar. Sandığa, demokrasiye inanıyorsanız, sandığın sonucunu kabul edeceksiniz. Türkiye’de şöyle bir kural mı var; seçime girmek serbest kazanmak yasak var mı, böyle bir şey?Elbette kazanacağız ve Ankara yöneteceğiz. Ankara’yı yöneteceğiz, sandıkları bırakmayacağız. Biliyorsunuz sandıklar yüzde 80 Özhaseki ile çıkar yüzde yirmi Mansur Yavaş olur. Fark etmeyecek çok büyük fark olacak hep birlikte birlikte gelip gerçekleştireceğiz.”

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar