Maçka Parkı’nda TOMA’lı inşaat başladı

Maçka Parkı’nda TOMA’lı inşaat başladı
12 Şubat 2018 14:21

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin projesi olan Dolmabahçe-Levazım-Armutlu-Ayazağa tünelleri projesi, bir yıl aradan sonra yeniden başladı. Şişli Belediyesi geçen yıl mahkemeye başvurarak projeye itiraz etmişti. Bunun üzerine projenin planı değiştirilmişti.

 

 

 

Sol’da yer alan habere göre; Maçka Parkı’nın doğal dokusunu, flora ve faunasını tehdit eden tünel inşaatı, bölgeye sevk edilen TOMA ve çevik kuvvet polisleri eşliğinde başladı.

 

“HALKA SORMADAN DAVA SÜRECİ DEVAM ETMESİNE RAĞMEN…”

 

 

Projeye karşı çıkan İstanbullular da, tünelin Dolmabahçe çıkışının, bağlantı ve ring yoluyla parkı tehdit ettiğini savunuyor.

Maçka Parkı Hepimizin Platformu, konuyla ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklamada, İBB’nin “park projeden etkilenmeyecek” sözüyle halka yalan söylendiği vurgulandı.

 

Açıklamada şöyle denildi:

 

“İBB bölgeyi üst geçitlerle, tünel giriş çıkış yollarıyla, katlı geçişlerle nasıl bir beton-yol kaosuna çevireceğini gerçek dışı görsellerle saklamaya çalışıyor. Dolmabahçe civarındaki yollara bağlanan tüm bağlantı yolları, parkı hançerleyerek geçecek. Tünel projesinin Maçka Parkı’na ve bölgeye vereceği zarar açıktır. Halka sormadan, dava süreci devam etmesine rağmen başlatılan çalışmalar hukuksuzdur.”

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar