Kütüphanelere dağıtılan Mısıroğlu ve Bahadıroğlu’nun kitapları toplatılıyor!

Kütüphanelere dağıtılan Mısıroğlu ve Bahadıroğlu’nun kitapları toplatılıyor!
4 Ocak 2018 09:11

Atatürk’e hakaretle gündeme gelen Yavuz Bahadıroğlu ve Kadir Mısıroğlu’nun Çorum Belediyesi tarafından açılacak kütüphaneler için okullara dağıtıldığı öne sürüldü. Büyük tepki gören haberin ardından Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada kitapların 16 okula dağıtıldığı ve daha sonra toplatıldığı belirtildi.

 

 

Gülseven Özkan / Hürriyet

 

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, Çorum Belediyesi tarafından okullarda açılacak Z- kütüphaneler için ildeki bazı okullara kitap listesi çıkarılarak gönderildi. Gönderilen kitaplar arasında Yavuz Bahadıroğlu’nın ‘Kemalist Yalanlar’, ‘Sunguroğlu II’, ‘Zikir Fikir Şükür’, ‘Can’ın Hatıra Defteri’ ile Kadir Mısıroğlu’nun ‘Yunan Mezalimi’, ‘Lozan Zafer Mi? Hezimet mi?’ adlı kitaplarının da yer aldığı öne sürüldü. Ayrıca bu isimlerin kitapları dışında farklı yazarlara ait ‘Başörtümle Çok Mutluyum’, ‘ Temel Dini Bilgiler Rehberim- İbadet’, ‘Sahabelerle Değerler Eğitimi’, ‘ Minik Mümin’, ‘ Benim Haccım’ isimli çocuk kitaplarının okullara gönderildiği belirtildi.

 

 

Eğitim-İş Başkanı’ndan tepki

 

 

Bahadıroğlu ve Mısıroğlu’nun kitaplarının okullarda dağıtıldığı iddiası tepkilere neden oldu. Çünkü bu yazarlar geçen yıl katıldıkları bir televizyon programında Atatürk’e hakaret etmiş ve savcılık tarafından “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” ile “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından başlatılan soruşturmada ifade vermişlerdi. Bu isimlerin kitaplarının eğitim kurumlarında yer almasına Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, tepki göstererek kitapların toplatılması gerektiğini söyledi.

 

http://www.hurriyet.com.tr/bahadiroglu-ve-misiroglunun-kitaplari-toplatiliyor-40698965

 

 

Yorumlar

Yorumlar