Koronavirüs’ün plajlara etkisi: Türk kahvesi 50 lira, loca 3 bin lira oldu

Koronavirüs’ün plajlara etkisi: Türk kahvesi 50 lira, loca 3 bin lira oldu
6 Temmuz 2020 19:05

Yeni tip Koronavirüs salgını dolayısıyla hareketliliğin henüz başlamadığı turizmin temmuz ayından sonra canlanması bekleniyor. Her ne kadar insan sayısı düşük olsa da her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin kıyı bölgelerinde faaliyet gösteren lüks plajlar ve otellerdeki yüksek fiyatlar, yeniden gündem olmaya başladı.

 

 

Dün Bodrum’da faaliyet gösteren çok ünlü bir otel markasının Blue Beach isimli plajında 1.5 porsiyon döner için yaklaşık 350 TL, bir fincan Türk kahvesi için de yaklaşık 50 TL ücret alındığı ortaya çıkmıştı. Hürriyet’ten Burak Coşan’ın haberine göre, peki en çok rağbet gören Muğla’da plaj, yiyecek-içecek fiyatları bu yıl nasıl?

 

 

Kişi başı 550 TL harcama yapmak zorunluluğu

 
Bodrum’da bulunan Maçakızı plajına girerken herhangi bir ücret zorunda olunmazken, bu sahilde denize girmek için günlük kişi başı 550 TL’lik harcama yapılması gerekiyor. Pizza, pide, hamburger gibi ürünler için 100 ile 135 TL arasında ücret istenirken, açık büfeden yararlanmak isteyenler de kişi başı 350 TL ödemek zorunda.

 

 

Giriş 400 TL , lahmacun 100 TL

 
Alaçatı’da bulunan Biblos Resort Alaçatı isimli otelin plajından günlük olarak yararlanılabiliyor. Eğer otelde konaklamayacak ve sadece plajı kullanacaksanız ödemeniz gereken kişi başı ücret 400 TL. Bu fiyata şezlong, şemsiye ve havlu dahil. Ayrıca bir tane de kokteyl veriliyor. Eğer otelin yeme-içme imkanlarından yararlanılacaksa lahmacun için 100 TL, pide için 100-120 TL, hamburgerler için ise 90 ile 100 TL arasında ücret talep ediliyor.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar