Kılıçdaroğlu’ndan partisinin il başkanlarına talimat: Sivil topluma yer açın!

Kılıçdaroğlu’ndan partisinin il başkanlarına talimat: Sivil topluma yer açın!
19 Ağustos 2019 10:20

Partisinin il başkanları ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, parti olarak öne çıkmak yerine sivil toplum kuruluşlarının varlık göstermelerinin sağlanması talimatı verdi.

 

 

Mahmut Lıcalı/ Cumhuriyet

 

 

CHP’nin, Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde basına kapalı olarak gerçekleştirdiği CHP İl Başkanları Toplantısı kapsamında il başkanlarının konuşmalarını dinleyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun önemli açıklamalar yaptığı ve talimatlar verdiği öğrenildi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun il başkanlarına, “Daha önce hep kendi mahallemizde çalışıyorduk. Özellikle illeriniz ve ilçelerinizde CHP’ye oy çıkmayan sandıklara gitmenizi istiyorum. Sıfır oy çıkan sandıklara gidin. Oralarda oyumuzu artırmaya çalışın” dediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun il ve ilçe başkanlarından “CHP’ye sıfır oy çıkan sandıklardan partiye üye yapılmasını ve kaç kişinin üye yapıldığıyla ilgili verilerin de düzenli olarak genel merkezle paylaşılmasını istediği” dediği kaydedildi. Kılıçdaroğlu’nun özellikle yoksul ailelere yardım yapılması konusunda il başkanlarına doğrudan talimat verdiği öğrenildi. İl ve ilçe başkanlarından bölgelerindeki yoksul aileleri belirlemelerini ve yardım edilmesini isteyen Kılıçdaroğlu’nun “Ben bu tarz aileleri zaman zaman gazetelerde okuyorum ve buluyorum. Gönül ister ki il başkanları bunu araştırsın. Ama il başkanlarının haberi yok” dediği bildirildi.

Kılıçdaroğlu’nun il başkanlarına çevre eylemlerinde bundan sonra milletvekili, il başkanı dahil olmak üzere hiçbir CHP’linin öne çıkmayacağını belirterek “Her şeyde biz öne çıkıyoruz, sivil toplum kuruluşları varlık gösteremiyor. Onlar çıksın, biz onlara destek verelim. Otobüs verelim, eleman gönderelim. Açıklama yapılacaksa onu da sivil toplum kuruluşunun başkanı yapsın. Kaz Dağları’nda mücadeleyi sivil toplum örgütleri yapacak, biz destek vereceğiz. Örneğin, bazı barolar ‘Adli yıl açılışına katılmayacağız’ dediler. Kalkıp ben açıklama yapsaydım, ‘CHP istemiyor diye katılmadılar’ olurdu. Hiçbir açıklama yapmadık. Bizim görevimiz her şeye balıklama atlamak değil. Yetkin kuruluşları desteklemek” değerlendirmesini yaptığı öğrenildi.

 

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1538966/Kilicdaroglu_ndan_partisinin_il_baskanlarina_talimat__Sivil_topluma_yer_acin.html

 

 

Yorumlar

Yorumlar