Kılıçdaroğlu’na saldırıya tepki yağıyor

Kılıçdaroğlu’na saldırıya tepki yağıyor
21 Nisan 2019 15:22

Ankara’da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya tepkiler gelmeye devam ediyor. CHP ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları saldırıyı lanetleyerek, biran önce sorumluların cezalandırılmasını istedi.

 

 

 

Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya gelen tepkilerden bazıları şöyle:

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: Şehit kanı üzerinden siyaset yapanlara lanet olsun!

 

Devlet Bahçeli ve Süleyman Soylu mutlu mu acaba! Halkı kin ve nefrete sürükleyen, söylemlerin genel başkan düzeyinde gelmesi ne kadar acıdır. Bu organize saldırının sorumlusu kim? Bunu herkesin kendi vicdanına sorması gerekiyor. Saldırı bir şehit cenazesinde gerçekleşti. Öncelikle bu şehide saygısızlıktır. Şehitlerin kanı üzerinden siyaset yapanlara lanet olsun, lanet olsun.

 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan: Bu planlı bir saldırıdır

 

Türkiye seçim sürecinde o kadar kutuplaştırıldı ki, insanların içine (oy vermeyeceği kişiler için) düşmanlık tohumları serpiştirildi. Bu iklim Türkiye için iyi değil. Sayın Kılıçdaroğlu’na saldırı da öyle vatandaşın insiyaki tepkisiyle gerçekleşmiş bir saldırı değil, planlı bir saldırı. Bu saldırganlara güvence verenler ortaya çıkarılmadıkça, bu ülkede kimse güvende olmaz. İster 5 bin korumayla, ister korumasız gezin. Bu ülkede saldırı aydınlatılmadıkça kimse güvende olmaz. Saldırıyı kınamıyorum, lanetliyorum.

 

Kaynak: Zeynep GÜRCANLI/SÖZCÜ

Kılıçdaroğlu’na saldırıya tepki yağıyor

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar