Kılıçdaroğlu: Telefonlarımız dinleniyor!

Kılıçdaroğlu: Telefonlarımız dinleniyor!
5 Haziran 2018 09:03

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Ey Kılıçdaroğlu, senin nefes alışını bile biz takip ediyoruz’ ifadelerini hatırlatarak “Genel başkan olduğumdan beri benim ve parti yöneticilerimin telefonları dinleniyor zaten. Biz düşman değiliz ki bizi dinliyorsun sen. Bu özel bir hastalık aslında” dedi.

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yöneticilerinin, kendisinin, Saadet lideri Temel Karamollaoğlu’nun telefonlarının dinlendiğini söyledi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı işaret eden Kılıçdaroğlu, Hürriyet’ten Rifat Başaran’a şu açıklamayı yaptı:

 

 

“Bugün telefonda konuşurken bile insanlar bir endişeye kapılıyorsa bu ülkede demokrasi yok demektir. Genel başkan olduğumdan beri benim ve parti yöneticilerimin telefonları dinleniyor zaten. Bu dinlemeler bir kişiye bilgi olarak akıyor. Hatta Erdoğan bir ara, benim için ‘Ey Kılıçdaroğlu, senin nefes alışını bile biz takip ediyoruz’ demişti. Türkiye bir istihbarat devleti oldu. İstihbarat örgütlerinin Erdoğan’a çalıştığı bir devlet oldu. Biz düşman değiliz ki bizi dinliyorsun sen. Bu özel bir hastalık aslında. Devleti yönetememe hastalığı ve kendi geleceğinden endişe duyma hastalığı. Temel Bey (Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu) açıkladı. Filistin dolayısıyla miting yapacaklardı. Telefonları dinlemişler, yurtdışına hemen haber veriyorlar; ‘Efendim miting yapacak muhalefet’ diye. Oradan (Londra) açıklama yaptı ‘Şu tarihte miting yapıyoruz’ diye. Düşünebiliyor musunuz?”

 

 

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/telefonum-dinleniyor-40857685

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar