‘Kılıçdaroğlu, Şener’e danışmanlarını gönderip nabız yokladı’

‘Kılıçdaroğlu, Şener’e danışmanlarını gönderip nabız yokladı’
3 Mayıs 2018 08:48

CHP’nin gizlilik içinde sürdürdüğü cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecinde sona gelindi. Aday, yarın düzenlenecek toplantı ile açıklanacak. Bu sırada Kılıçdaroğlu’nun Abdüllatif Şener’e danışmanlarını gönderip nabız yokladığı ifade edildi.

 

 

Hürriyet’ten Rifat Başaran’ın haberine göre CHP’nin, milletvekilliği adaylığı için sol görüşleriyle tanınan isimlere teklif götüreceği öğrenildi.

Bu isimler arasında Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Murat Sevinç, gazeteci Ahmet Şık, sanatçılar Levent Üzümcü, Meltem Cumbul, Balyoz ve Ergenekon davalarının bazı mağdurlarının da olabileceği belirtiliyor.

CHP’de bugüne kadar cumhurbaşkanı adayı olarak Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, İstanbul Milletvekili İlhan Kesici gibi isimler anılırken, son üç gündür Abdüllatif Şener ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin isimleri kulislerde konuşuluyordu.

 

 

ŞENER’E DANIŞMAN GÖNDERİLDİ

 

 

Alınan bilgiye göre Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı için düşündüğü isimlerle, danışmanları aracılığıyla temas kurdu. Kılıçdaroğlu’nun, Şener’e de danışman heyeti göndererek nabız yokladığı öğrenildi. CHP Genel Merkez kulislerinde dün ise İnce’nin adı konuşulmaya başlandı.

 

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/chpnin-adayi-sir-gibi-saklaniyor-40824209

 

 

Yorumlar

Yorumlar