Kılıçdaroğlu: Kitleleri daha önceden harekete geçirmemiz gerekirdi

Kılıçdaroğlu: Kitleleri daha önceden harekete geçirmemiz gerekirdi
9 Temmuz 2017 14:43

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 seçimlerinde partisinin seçim stratejisi konusunda ipuçları verdi. Bugün Maltepe’de yapılacak Adalet Mitingi öncesinde Spiegel Online’e konuşan Kılıçdaroğlu, 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde stratejilerinin demokrasi ve adalet üzerine olacağını söyledi.

 

Ahmet YILDIRIM/DORTMUND, (DHA)

 

Mücadelemiz yeni başlıyor

 

 

Adalet Yürüyüşü’nün Türkiye’de milyonlarca kişinin adalet özlemi içerisinde olduğunu ortaya koyduğunu kaydeden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Yürüyüş bitikten sonra nasıl bir yol izleneceği” sorusuna,” Bunu belirlemek için çok erken. Türkiye’de siyaset her gün değişiyor. Ancak şu sözü verebilirim: Bizim demokrasi ve adalet mücadelemiz miting sonrasında bitmeyecek. Mücadelemiz asıl şimdi başlıyor” dedi.

 

 

Kitleleri daha önceden harekete geçirmemiz gerekirdi

 

 

Kemal Kılıçdaroğlu, “Kamuoyunda demokrasinin yok oluşuna uzun süre seyirci kalındığı eleştirileri yapılıyor” şeklindeki bir soruya ise, “Biz itirazlarımızı parlamentoda sürekli dile getirdik. Ama haklısınız: Kitleleri daha önceden harekete geçirmemiz gerekirdi. Yürüyüşle birlikte yeni bir CHP ortaya çıkıyor, artık sesimiz daha gür çıkacak, daha mücadeleci olacağız.” diyerek cevap verdi.

 

 

Kampanyamız demokrasi ve adalet üzerine olacak

 

 

Milletvekili dokunulmazlıkların kaldırılmasına CHP’nin “evet” demesini savunan Kılıçdaroğlu, “HDP ile işbirliğinden kaçınıldığı izlenimi” konusunda, “Biz ülkede adalet için mücadele eden herkes ile çalışırız. HDP milletvekilleri de yürüyüşte yer aldı. Ama gelecekte işbirliği için buradan bir kural türetmek doğru değildir” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, “İki yıl sonra Erdoğan’ı nasıl yenmeyi düşünüyorsunuz?” sorusuna ise,” Biz, demokrasi ve adalet üzerine bir kampanya yürüteceğiz. Şunu söyleyebilirim: Biz kazanacağız” karşılığını verdi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar