Kılıçdaroğlu: Kısa süre içerisinde kurultayı yapıp sonlandıracağız

Kılıçdaroğlu: Kısa süre içerisinde kurultayı yapıp sonlandıracağız
10 Haziran 2020 15:49

CHP Parti Meclisi (PM) toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında video konferans yöntemiyle yapıldı. Kılıçdaroğlu, “Koşullar uygun olabilirse, daha ağır bir tablo önümüze çıkmazsa kısa süre içerisinde kurultayı yapıp sonlandıracağız. Yani yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı.

Kılıçdaroğlu, toplantının açılışında yaptığı konuşmasında, daha önce il başkanları ve belediye başkanları ile video konferans yöntemiyle toplantı yaptıklarını, bu sefer de parti meclisini aynı şekilde topladıklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu, “Şunu ifade etmek isterim ki, bu süreçte bütün belediyelerimiz iyi bir sınav verdiler. Engellemeler yapıldı; ama bütün bu engellemeleri belediye başkanlarımız dert yanmadan, ‘elim kolum bağlandı’ demeden aştılar. Başarıyla görevlerini yerine getirdiler. Ben parti meclisi huzurunda bütün belediye başkanlarıma yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

“BİR ÇALIŞMA YAPILIYOR”

 

 

Corona virüsü tedbirleri kapsamında ertelenen partisinin 37’nci olağan kurultayına ilişkin ise Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

* Kurultay için Gamze Hanım, Sağlık Bakanı ile konuştu. Biz kurultayımızı, ‘seyircisiz olarak acaba arenada yapabilir miyiz’ diye düşünüyorduk.

* Ama, ‘kapalı bir yerde yapmanız doğru değildir’ diye izin vermediler. ‘Açık alanda yapabilirsiniz, sosyal mesafe korunarak’ denildi. O çerçevede bir çalışma şu an yapılıyor.

* Koşullar uygun olabilirse, daha ağır bir tablo önümüze çıkmazsa kısa süre içerisinde kurultayı yapıp sonlandıracağız. Yani yolumuza devam edeceğiz.

Yorumlar

Yorumlar