‘Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ile görüşecek’ iddiası!

‘Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ile görüşecek’ iddiası!
16 Kasım 2018 09:24

CHP’de yerel seçimlerle ilgili trafik hızlandı. İYİ Parti görüşmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki hafta Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile de görüşeceği ileri sürüldü. Kılıçdaroğlu’nun, birlik oluşturarak 16 Nisan referandumundaki sonucun bir benzerini elde etmek için çalışma yürüttüğü bildirildi.

 

 

 

Hürriyet’ten Rifat Doğan’ın haberine göre, CHP’de sürpriz İYİ Parti görüşmesinin ardından bir trafik yaşanmaya başlandı. CHP Genel Merkezi kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Kılıçdaroğlu, Saadet Parti milletvekili Cihangir İslam ile dün özel bir görüşme yaptı.

 

Görüşmede, “16 Nisan referandumunda ortaya çıkan sonucun bir benzerini elde etmek için işbirliği oluşturmak ve bunun için görüşmek önemli. Bu çerçevede Temel Bey’i de (Karamollaoğlu) ziyaret etmek istiyorum” mesajını ileten Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki hafta Karamollaoğlu’nu ziyaret ederek yerel seçime ilişkin iş birliği önerisi götürmesi bekleniyor.

 

CHP NASIL BAKIYOR?

 

CHP Genel Merkez’inde, Manisa, Mersin, Denizli Büyükşehir Belediyeleri ile İYİ Parti’nin güçlü olduğu bazı il ve ilçelerde İYİ Parti adaylarının desteklenebileceği; İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya gibi iller ile halihazırda belediyelerinin bulunduğu illerde ise CHP’nin kendi adaylarıyla seçime gireceği konuşuluyor. İYİ Parti Ankara’yı istemesine rağmen CHP bu öneriye soğuk bakıyor. CHP’de hakim görüş, “Anamuhalefet partisinin büyük illerde aday çıkarmamasının doğru olmadığı” yönünde.

 

 

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/chpde-basdonduren-trafik-hedef-16-nisan-41020768

 

 

Yorumlar

Yorumlar