Kılıçdaroğlu: Dedikodulara kulak kabartanların bu partide işi yok

Kılıçdaroğlu: Dedikodulara kulak kabartanların bu partide işi yok
6 Ocak 2018 12:36

CHP Lideri Kılıçdaroğlu partisinin Ankara kongresinde partililere seslendi.

 

 

 

Konuşmasında “İktidarın amacı belediyelerle bizim gündemimizi değiştirmek. Biz bunlara itiraz etmeye devam edeceğiz ama gündemimizi asla değiştirmeyeceğiz” diyen Kılıçdaroğlu, Dedikodulara kulak kabartanların bu partide işi yok. Biz bu ülkenin sorunlarına kulak kabartacağız.” diye konuştu

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Ankara kongresinde partililere seslendi.
Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından satır başları:
İktidarın amacı belediyelerle bizim gündemimizi değiştirmek. Biz bunlara itiraz etmeye devam edeceğiz ama gündemimizi asla değiştirmeyeceğiz. Bizim gündemimiz taşeron işçi, bizim gündemimiz asgari ücret, bizim gündemimiz vatandaşın derdi.

 
“BU PARTİDE İŞLERİ YOK”

 

Dedikodulara kulak kabartanların bu partide işi yok. Partinin içerisinde iç çekişmelerin yeri yoktur. Onlar ayrılsın gitsinler. Partinin dedikoduya ihtiyacı yok, bunu yapanların bu partide yeri yok. Biz bu ülkenin sorunlarına kulak kabartacağız. Türkiye’nin dertleriyle dertleneceğiz.

 

KAMYON ŞOFÖRLERİNE ÇAĞRI

 

Hayatınızdan memnunsanız, Binali Yıldırım orada. Eğer sorunlarınız varsa CHP’nin kapısı size her zaman açık. Kimin ne sorunu varsa çözecek Cumhuriyet Halk Partisi’dir.Türkiye’nin parası var kaynağı var, Türkiye’yi yönetecek namuslu siyasetçilere de ihtiyacı var.

 
EMEKLİLERE BAYRAMDA İKRAMİYE SÖZÜ

 

Bizim sözümüz söz. Ramazan ve Kurban bayramında 2 maaş ikramiyeyi emeklilere vereceğiz. Kendilerine yerliyiz, milliyiz diyenler giderler Man Adası’nda şirket kurarlar. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir, bugün geldiğimiz noktada bir Türkiye mücadelesidir. Bugün hapishaneler tıka basa dolu. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra 20 Temmuz’da OHAL darbesi gerçekleşti.Bugün gelinen nokta FETÖ ile mücadele değildir, demokrasi ve muhalefetle mücadeledir.Sen istediğin kadar KHK çıkar, CHP olarak demokrasiyi savunmak adına bir adım geri adım atmayacağız. Bylock’tan mağdur 11 bin kişi ve Ergenekon ve Balyoz’dan mağdur olanlar için çıkıp özür dileyecekler.

 
CHP’YE GENÇLİK KOTASI MESAJI

 

Örgüt hazırsa önümüzdeki kurultayda yüzde 33 gençlik kotası getirelim. Asgari ücret 2 bin lira olsun dediğimizde ‘Para yok’ dediler. Sarayına para var da asgari ücretliye niye yok? Birinci hedef Ankara Büyükşehir’i alacağız. Ankara Büyükşehir’i almak sıradan bir olay değildir.

 

 

Kaynak: Sözcü

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar