Kılıçdaroğlu, Baykal’la görüşemedi ama onlar 2 saat görüştü!

Kılıçdaroğlu, Baykal’la görüşemedi ama onlar 2 saat görüştü!
10 Nisan 2018 12:09

CHP’nin önceki genel başkanı, Türk siyasetinin önemli ismi, bilge politikacı Deniz Baykal’ın bir an önce iyileşmesi için dua edeni, sağlığı için iyi dileklerde bulunanı, seveni çoktur. 16 Ekim 2017 tarihinde rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldığında, sağlık durumuyla ilgili her gün açıklama yapılıyordu. Şimdi ise Baykal, hiçbir biçimde gündeme gelmiyor, sadece “Durumu iyiye gidiyor” demekle yetiniliyor. Açıkçası Baykal’ı eşi, oğlu, kızı ve tabii ki sağlık görevlileri dışında gören de yok. Baykal da ülkenin onca sorunu varken, sağlık durumuyla gündeme gelmeyi istemiyor.

 

Saygı Öztürk / Sözcü

 

Biz, her şeyin yolunda gittiğini sanıyoruz ama aslında çok kötü olaylar olmuş. Bu durum, Baykal’ın tedavi için 5 Aralık 2017 tarihinde Almanya’ya götürüldüğünde ortaya çıkmış. Baykal, Almanya’ya götürüldüğünde, hastane mikrobu taşımadığına, hastanede bu mikrobun bulunmadığına ilişkin rapor verilmiş.

 

 

GERÇEK ORTAYA ÇIKINCA

 

 

Bu rapora göre Almanya’da hastaneye kabul edilmiş. Açıkçası, Baykal’ın durumuyla ilgili verilen raporla, orada yapılan tetkikler örtüşmedi. Aslında Almanya’daki hastane, bu durumdaki hastaları kesinlikle kabul etmiyor. Ancak, Baykal gibi saygın bir siyasetçi için Almanlar ilkelerini bozup gerekli duyarlılığı gösterdi. Gerçeği yansıtmayan rapor düzenlenmesi, hastanelerimize olan güveni azalttı.

 

 

Almanya’da rahatsızlığıyla ilgili tedaviye hemen geçilemedi. Hastane enfeksiyonunun giderilmesine ağırlık verildi. Almanya’da hastane mikrobuna karşı büyük bir duyarlılık var. Öyle çat kapı hastayı ziyaret etmek, yanında oturmak yok. Vefakar eşi Olcay Hanım, Deniz Bey’in yanına girebilmek için bir yığın işlemden geçiriliyordu. Baykal’ı ziyaret etmek, rahatsızlığı sırasında yanında olmak isteyen çok sayıda kişi vardı. Ancak onlara da “Gitmeyin, görüşemezsiniz” deniliyordu.

 

 

Baykal’ın en yakınında olan isimlerden Yılmaz Ateş, Osman Kaptan, Ömer Lütfi Baydar da çok arzulamalarına rağmen Baykal’la hiç görüşemedi. Almanya’da 75 gün kalan Baykal, Türkiye’ye getirildi ve tedavisi şimdi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam ediyor. Baykal’a hastanede büyük özen gösteriliyor. Giriş-çıkışlar denetim altında olsun diye bir katta sadece Baykal’ın bulunduğunu öğreniyoruz. Eğer programda bir değişiklik olmazsa Baykal 20 Nisan’da, Bilkent’te bulunan rehabilitasyon merkezine nakledilecek ve tedavisine orada devam edilecek.

 

 

YİNE GÖRÜŞEMEDİ

 

 

Almanya’da Baykal için uygulanan ziyaretçi alınmaması kuralı, şu anda bulunduğu hastanede de tam ve eksiksiz bir biçimde sürüyor. Olsun. Yine de sevenleri göremeyeceklerini bile bile hastaneye gidiyor. Örneğin, Kılıçdaroğlu görüşemeyeceğini bilmesine rağmen Baykal’ın Almanya’da tedavi gördüğü hastaneye gitmişti. Önceki pazar günü hastaneye gelenlerden birisi de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ydu. Kılıçdaroğlu, Almanya’da olduğu gibi yine Baykal’la görüşemedi. Bunun altından kimse başka bir anlam çıkarmasın. Sadece, Baykal’ın bir an önce iyileşmesini dilesin.

 

 

https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/saygi-ozturk/deniz-baykaldan-haber-var-2340699/

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar