‘Kaliteli kadro emekli edildi, sondajı yapan şirket yabancı’

‘Kaliteli kadro emekli edildi, sondajı yapan şirket yabancı’
23 Ağustos 2020 10:00

Habertürk’te Karadeniz’de bulunan doğalgaz ile ilgili canlı yayında tartışma yaşandı. Petrol Mühendisleri Odası Enerji Politikaları Başkanı Necdet Pamir ile Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacısalihoğlu arasında yaşanan tartışmada tansiyon yükseldi

 

 

Habertürk’te Karadeniz’de bulunan doğalgaz ile ilgili canlı yayında tartışma yaşandı. Petrol Mühendisleri Odası Enerji Politikaları Başkanı Necdet Pamir ile Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacısalihoğlu arasında yaşanan tartışmada tansiyon yükseldi.

Kabiliyetli kadronun yüzde 90’ı emekli edildi, özelleştirmeye hazırlandı

 

 

Tüm birimlerin yerli olmadığını savunan Pamir, Türkiye Petrolleri’nde kabiliyetli kadronun yüzde 90’ının emekli edildiğini ve özelleştirmelere hazırlandığını belirtti.

 

“6326 sayılı petrol kanunu niçin kaldırıldı, bu mu milli?”
Necdet Pamir şu ifadeleri kullandı:

 

Bütün kaliteli personelin yüzden 90’ı emekli edilmiştir. Diyor ki sayın rektör “Roma bir günde kurulmadı”. Türkiye Petrolleri 1954’te kuruldu beyefendi. O gündene bu güne hiçbir şey yetişmedi de şimdi mi yeniden kuruluyor? Var olan personeli emekli ediyorsanız bu bir kusurdur. Özelleştirmeye hazırlıyorsanız, Varlık Fonu’na devrediyorsanız bu bir kusurdur. Sondaj ve kuyu tamamlama kuyuları niye kapatılır, bu mu millidir? 6326 sayılı petrol kanununa bakın, tüm yetkiler devlet adına Türkiye Petrollerine aittir. O madde niye kaldırılmıştır, bu mu millidir? Bir şey yapılır ama buna milli dediğiniz zaman altını doldurmak zorundasınız. Öyle kuru gürültüyle olmuyor bu iş.

 

Sondajı yapan şirket yabancı
Bu sözler üzerine Hacısalihoğlu, sondajı kimin yaptığını sorunca Pamir, sondajı yabancı bir şirketin yaptığını belirtti. Pamir daha sonra “Herkes kendi alanında konuşsun, bilmediğiniz konuyu konuşmayın” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorumlar

Yorumlar