İYİ Parti’ye geçen 15 vekil yeniden CHP’ye katıldı

İYİ Parti’ye geçen 15 vekil yeniden CHP’ye katıldı
10 Mayıs 2018 12:14

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla CHP’den istifa edip İYİ Parti’ye katılan 15 milletvekili partiye geri döndü. “Milli İrade Formülü” ismi verilen bu hamle ile İYİ Parti, Meclis’te grup kurma sayısına ulaşarak seçimlere doğrudan katılma hakkı elde etmişti.

 

 

CHP’li 15 milletvekili ile açıklama yapan CHP Grup Başkanı Özel, “Artık Saray’ın planlarının alt üst edildiği bir noktaya geliyoruz. Hepimiz tamam diyoruz, görev tamam.” dedi.

 

 

Konuyla ilgili CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel 15 vekil ile kameraların karşısına çıkıp bir açıklama yaptı. Özel, “Önce bununla alay etmeye kalkanlar oldu. Onların gözyaşları bir fırtınaya bir kasırgaya dönüştü. Artık Saray’ın planlarının alt üst edildiği bir noktaya geliyoruz. Hepimiz tamam diyoruz, görev tamam. Bu onurlu yürüyüşe destek vermiş herkes adına hepinizi alınlarından öpüyoruz.” dedi.
 

İŞTE O 15 İSİM

 

 

“Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Güler ve Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş.”

 

 

Yorumlar

Yorumlar