İYİ Parti’li o ismin Mersin twitine açıklama geldi!

İYİ Parti’li o ismin Mersin twitine açıklama geldi!
11 Nisan 2019 15:57

İYİ Parti Başkanlık Divanı üyesi  Hayrettin Nuhoğlu’nun, “Mersin’in kazanılması İYİ Parti sayesinde oldu” twitine İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı’dan açıklama geldi.

 

 

Paçacı yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 

 

Başkanlık Divanı üyemiz Sayın Hayrettin NUHOĞLU’nun, seçim sonuçlarıyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı değerlendirme sosyal medyada özellikle Mersin özelinde tartışma konusu olmuştur.

 
Millet İttifakı’nın başarısını anlatmak isterken, Sayın Genel Başkan Yardımcımızın maksadını aşan ifadeleri, partimizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. İYİ Parti’nin 31 Mart Yerel seçimlerinde Mersin’deki tavrı ve çabası milletimiz tarafından açık ve net olarak bilinmektedir.
Seçim sürecinde, İYİ Parti olarak Mersin’de uğradığımız ihanetin ardından Demokrat Parti adayı Sayın Ayfer YILMAZ’ı desteklediğimiz, bizzat Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER tarafından ilan ve deklare edilmiştir. Sayın Ayfer YILMAZ ile Sayın Burhanettin KOCAMAZ’ın olağanüstü gayretlerine Genel Başkanımızın bizzat Mersin’e üç kez giderek verdiği destekte kamuoyunun malumudur.

 
Karanlık bir elin organizasyonuyla Mersin’deki seçim çalışmalarında ihanete uğrayan ve tuzak kurulan İYİ Parti, Büyükşehir Belediye Başkanlığında Demokrat Parti Adayı Sayın Ayfer YILMAZ’ı desteklemiştir.

 
Demokratik değerlerimiz ve milli iradeye saygımız gereği, seçim sonucuna gölge düşürebilecek, hatta sonuçla birlikte İYİ Parti’nin şeffaf ve samimi tavrı üzerinde kuşku yaratabilecek bu Twitter mesajındaki yaklaşımın partimiz görüşü olmadığını tekraren belirtmek isteriz.”

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar