İYİ Parti: Derhal bir Türkiye kalkanı kurun

İYİ Parti: Derhal bir Türkiye kalkanı kurun
14 Nisan 2018 13:12

Suriye’deki durumun Türkiye’nin güvenliğini her açıdan tehdit ettiğini belirten İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Doğu Akdeniz’den İran sınırına kadar uzanan bir Türkiye Kalkanı kurulması çağrısında bulundu.

 

 

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Suriye’deki durumun Türkiye’nin güvenliğini her açıdan tehdit ettiğini belirterek, bu çoklu tehditlere karşı Doğu Akdeniz’den İran sınırına kadar uzanan bir Türkiye Kalkanı kurulması çağrısında bulundu.

 

 

Çıray’ın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: Şam rejiminin kimyasal silah kullandığına dair yeterli kanıt oluşmuşsa elbette bunun karşılığı olmalıydı. Suriye savaşı ülkemize de ağır zararlar veren bir insanlık faciasına dönüştü. Bunda iktidarın bugüne kadar uyguladığı politikaların ağır vebali vardır. Suriye’deki durum hem Türkiye açısından vahim bir tehdit kaynağı hem de dünya barışı bakımından büyük bir tehlikedir. Biz İYİ Parti olarak uluslararası toplumun Suriye ‘de kapsamlı bir çözüm üzerinde uzlaşı iradesini bir an önce harekete geçirmesini bekliyoruz. Diğer yandan AKP’yi Afrin’de başladığı işi tamamlamaya davet ediyoruz. Derhal Akdeniz’den İran sınırına kadar bir Türkiye Kalkanı kurulsun.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar