İYİ Parti, Ankara için Mansur Yavaş’ta ısrarcı

İYİ Parti, Ankara için Mansur Yavaş’ta ısrarcı
22 Kasım 2018 08:41

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Çıray, “Daha önce kurulmuş Millet İttifakı’nın (CHP, İYİ Parti, SP ve DP) Mansur Yavaş’ı Ankara’dan aday göstermesi halinde Cumhur İttifakı ne yaparsa yapsın kaybeder” dedi.

 

 

CHP ile İYİ Parti arasında 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçim için ittifak görüşmeleri devam ederken Mansur Yavaş üzerinden yeni bir çağrı geldi.

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’ün haberine göre, AK Parti ile MHP’nin panikle yeniden ittifak için masaya oturduğunu söyleyen Çıray, şunları söyledi:

“Erdoğan MHP ile seçim ittifakı yapmazsa birçok ili kaybedeceğini gördü. MHP’ye en çok Ankara’da ihtiyacı var. Muhalefet bunu iyi değerlendirmeli. Daha önce kurulmuş Millet İttifakı’nın Mansur Yavaş’ı Ankara’dan aday göstermesi halinde Cumhur İttifakı ne yaparsa yapsın kaybeder.

Son günlerde adı tekrar gündemde olan Mansur Yavaş, 2014’te CHP ve MHP’nin Ankara adayı olmuştu. Yavaş, seçimi kıl payı kaybetmişti. Mansur Yavaş’ın rakibi Melih Gökçek, 20 yılı aşkın süredir devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettirilmişti. Gökçek’in adının MHP adayı olacağı yönündeki iddialar gündeme geldiğinde AKP’nin yetkili isimlerinden Hayati Yazıcı, “Boşuna görevden alınmadı” ifadesini kullanmıştı.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar