İstifa etti

İstifa etti
22 Ağustos 2017 18:26

KONYA’daki FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün şifreli haberleşme programı ‘ByLock’ kullandığı iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na ifade veren Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Şan, ”Konyasporuma zarar gelmemesi adına; Konyaspor Kulübü Derneği üyeliğinden ve dolayısıyla büyük zaferleri yaşadığım Konyaspor başkanlığı görevinden istifa ediyorum’ ‘dedi.

 

 

 

 

 

 

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan’ın, dün Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade verdi. 5 ay süren soruşturma sonucu örgütün şifreli haberleşme programı ‘ByLock’ kullandığı iddia edilen Şan’ın evinde de Terörle Mücadele ekiplerinin arama yaptığı, cep telefonuna ve dijital verilere el konulduğu ifade edildi. İfadesinin ardından serbest bırakılan Şan, gece Konya Büyükşehir Stadı’nda oynanan Atiker Konyaspor- Gençlerbirliği maçını da şeref tribününden izledi.

 

Konyaspor Başkanı’nın FETÖ’den ifade verdiği ortaya çıktıktan sonra Nalçacılılar Taraftar grubu, gece yarısı sosyal medyadaki grup hesabından açıklama yapıp, Şan’a istifa çağrısında bulundu.

 

Ahmet Şan, bugün öğlen saatlerinde ise görevinden istifa ettiğini açıkladı. Avukatı aracılığıyla yaptığı yazılı basın açıklamasında, kulübe zarar gelmemesi için istifa ettiğini belirten Şan, açıklaması şöyle:

 

“Büyük Türk Milletine ve Konyaspor camiasına arzımdır. 54 yıllık yaşantım boyunca ailemin, büyüklerimin ve şahsıma inanıp benimle yol yürüyenlerin başını öne eğecek kasıtlı hiçbir eylemim olmamıştır. Hayat insanı kimi zaman büyük başarılarla, kimi zaman da büyük dertlerle sınar. Meşum örgütle hiçbir bağlantımın olmadığı, sonucunda haklılığım ve masumiyetimin ortaya çıkacağına inandığım bu sıkıntılı süreçte büyük sevdama, Konyasporuma zarar gelmemesi adına; Konyaspor Kulübü Derneği üyeliğinden ve dolayısıyla büyük zaferleri yaşadığım Konyaspor başkanlığı görevinden istifa ediyorum. Hayatımın her döneminde duanın gücüne çok inandım. Dualarınızla imkansız denilen başarıları hep birlikte hak ederek kazandık. Sizlerden istirhamın mübarek dualarınızı şahsımın üzerinden eksik etmemenizdir.”

 

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı AK Partili Tahir Akyürek’in kayınbiraderi olan Şan, uzun süre Kombasan Holding’e ait Kompen Şirketinin Genel Müdürlüğü görevini yaptı. Şan, 2015 yılında yapılan genel seçimlerde AK Parti’den milletvekili aday adayı olmuştu.

 

YÖNETİM KURULU’NA VEDA KONUŞMASI YAPMIŞ

 

Ahmet Şan’ın Atiker Konyaspor başkanlığından istifa etmeden önce kulübün yönetim kurulu üyeleriyle yaptığı son toplantıda veda konuşması yaptığı ortaya çıktı. Daha önce uzun süre Kombasan Holding’e ait Kompen Şirketi’nin Genel Müdürlüğü’nü yapan Şan, yaşadığı olayın her insanın başına gelebilecek bir hadise olduğunu söyleyerek, şöyle devam etti:

 

”Tabii her insanın başına gelebilecek bir hadise, benim de başıma geldi. Bu konuda yani geçtiğimiz daha doğrusu çalıştığım şirket döneminden bir konu. Konyaspor ile hiçbir ilgisi yok. O döneme rast gelen bir talihsizlik. Fakat benim sizlere inandığım gibi sizlerden de istirhamım, benim bu konuda suçsuzluğuma inanmanız ve bu süreçte yine hep beraber hareket etmemiz. Çünkü Konyaspor’la başarıyı hep birlikte hareket etmekle yakaladık. İnşallah bu sıkıntılı dönem sona erecektir. Çünkü hem gerek çevrem olsun, gerekse ailemiz olsun. Hiçkimsenin başına öne eğdirecek bir harekette bulunmadık. Tek amacımız hem ülkemizde, hem Konya bize hizmet etmekti, hiçbir hesap peşinde olmadan hiçbir ajandanız olmadan bu hizmeti yaptık.”

 

Aklanıp döneceğini söyleyen Şan, ”İnşallah tekrar aranıza bu süreç tamamladıktan sonra aklamış vaziyette döneceğine inanıyorum” dedi.

 

Ahmet Şan, kulübün tüzüğü gereği İkinci Başkan Fatih Yılmaz’ın, kulüp başkanlığını yürüteceğini ifade ederek, ”Bu süreçte tüzüğümüz gereği ikinci başkanımız sayın Fatih Yılmaz, Başkanlığı yürütecektir. Hiçbir kargaşaya hiçbir spekülasyona meydan vermeden yine yönetimimiz dimdik ayakta durması lazım. Konya’da boşluklarda çok dedikodu olabilir, hiçbir şeyden taviz vermeden 2011’den beri geldiğimiz nokta belli. Bu sürecin Konyasporumuz için devam etmesi gerekir. Her zaman yanınızdayım. Duamızla siz de dualarınızı esirgemeyin, cenabı Allah yardımcımız olsun.”

 

MHP’DEN SERBEST BIRAKILMASINA TEPKİ

 

MHP Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çipan da yaptığı yazılı basın açıklamasında Ahmet Şan’ın serbest bırakılmasına tepki göstererek, ”Aşçıdan, şoföre, öğretmenden, muhasebeciye, pazarcıdan,odacıya bir çok isim, ‘ByLock’ kullanıcısı olduğu gerekçesiyle halen tutukludur, yargılanmaktadır. Yaptım, ettim, işbirliğim vardı, bazı örgütçüleri tanırdım ama şimdi pişmanım diyenler ‘serbest’ kalmaktadır, tutuksuz yargılanmatadır. ‘Ben pişmanım’ diyen herkes serbest mi kalacaktır?” dedi.

 

 

Kaynak: DHA

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar