İşte ‘Kılıçdaroğlu ile devam’ bildirisine imza vermeyen 22 CHP il başkanı!

İşte ‘Kılıçdaroğlu ile devam’ bildirisine imza vermeyen 22 CHP il başkanı!
26 Temmuz 2018 15:40

CHP’de aralarında İstanbul, İzmir ve Ankara’nın da olduğu 59 il başkanından Genel Merkez yönetimine destek geldi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, toplantıya 81 il başkanının tamamının davet edildiğini söyledi. Ancak bildiriye 22 il başkanının destek vermediği ortaya çıktı.

 

 

CHP’de, İstanbul, Ankara ve İzmir’in de arasında bulunduğu 59 il başkanı, ortak açıklama ile olağanüstü kurultaya gerekli olmadığını bildirdi.

Ankara’da toplanan il başkanları adına ortak açıklamayı Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener yaptı.

 

Güvener, “Kamuoyu önünde sosyal medyada basın açıklamaları ve yürütülen olağanüstü kurultay için başlatılan imza süreci partimize zarar vermektedir. CHP İl Başkanları olarak kurultay tartışmalarının imza skoruna dönüştürülerek kamuoyu önünde yapılmasını doğru bulmuyoruz” diye konuştu.

 

Kaftancıoğlu, Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener tarafından okunan açıklamanın ardından ise toplantıya 81 il başkanıın tamamının davet edildiğini açıkladı.

 

Açıklamada 59 il başkanının bildiriye imza verdiği söylendi ancak okunan listede sadece 55 il başkanının ismi yer aldı.

 

İşte bildiriye destek verdiği açıklanan 55 il başkanı:

“Adana, Adıyaman, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Hakkari, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak”

 

Toplantıya davet edildikleri halde bildiriye imza vermeyen 22 il başkanı ise şunlar:

“Aksaray, Ardahan, Bartın, Batman, Bilecik, Denizli, Düzce, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, Isparta, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Manisa, Mardin, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova.”

 

 

Yorumlar

Yorumlar