İşte CHP İstanbul’da seçilen 39 yeni ilçe başkanı!

İşte CHP İstanbul’da seçilen 39 yeni ilçe başkanı!
20 Ocak 2020 08:00

CHP İstanbul’da 39 ilçenin kongreleri tamamlandı.

 

 

Tamamlanan 39 ilçe kongresinin ardından 37. Olağan CHP İstanbul Kongresi gerçekleşecek.

 

 

İL KONGRESİ NE ZAMAN?

 

 

CHP İstanbul İl Yönetimi’nin önümüzdeki günlerde il kongresinin tarihini ve yerini belirlemesi bekleniyor. Kongrenin, Şubat ayının ikinci veya üçüncü hafta sonu yapılması bekleniyor.

 

 

KURULTAY NE ZAMAN?
Geçtiğimiz günlerde toplanan CHP PM ise 37. olağan Kurultay tarihini belirlemişti. CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nın 28-29 Mart 2020’de Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılması kararlaştırılmıştı.

 

 

KONGREDE NELER SEÇİLECEK?
Şubat ayının ikinci veya üçüncü hafta sonu yapılması tahmin edilen CHP İstanbul İl Kongresi’nde il başkanı, asil yönetim kurulu üyeleri, yedek yönetim kurulu üyeleri, il disiplin kurulu üyeleri, yedek disiplin kurulu üyeleri ve 170’in üzerinde kurultay delegesi seçilecek.

 

 

KİMLER OY KULLANACAK?
37. Olağan CHP İstanbul İl Kongresi’nde 39 ilçede yapılan seçimlerde il delegesi olan parti üyeleri, doğal delegeler (İstanbul milletvekilleri, il yönetim kurulu, il disiplin kurulu üyeleri) oy kullanabilecek.

CHP İstanbul İl Kongresi’nde 600’ün üzerinde delege oy kullanacak.

 

 

İŞTE CHP İSTANBUL’DA SEÇİLEN 39 YENİ İLÇE BAŞKANI:

 

Büyükçekmece : Hüseyin Remzi Gökbulak

Beylikdüzü : Taşkın Özer

Avcılar : Erdal Nas

Esenyurt : Hüseyin Ergin

Küçükçekmece : Turgay Özcan

Bahçelievler : Özgür Çelik

Bağcılar : Murat İmrek

Esenler : Bülent Ütebay

Zeytinburnu : Metin Doğan

Şişli : Oya Akman

Sultangazi : Murat Poyraz

Gaziosmanpaşa : Hakan Bahçetepe

Sarıyer : Sevim Yalınkılıç

Sancaktepe : Muharrem Aydın

Sultanbeyli : Hayati Bozkaya

Maltepe : Ali Cengiz Erol

Ataşehir : Celal Yalçın

Şile: İbrahim Çelik

Kadıköy: Ali Narin

Çekmeköy: Hüseyin Kızıldaş

Beşiktaş: Gözde Fil

Silivri: Berker Esen

Güngören: Temel Akkoç

Eyüp: Doğan Sarıtaş

Bayrampaşa: Hasan Mutlu

Ümraniye: Zeynel Kızılkaya

Kağıthane: Cihan İlim Yeşildağ

Fatih: Soner Özimer

Adalar: Ali Ercan Akpolat

Tuzla: Eren Ali Bingöl

Beykoz: Aydın Düzgün

Kartal:Efendi Argunşah

Pendik: Doğan Çakmak

Beyoğlu:Şahin Dil

Başakşehir:Deniz Bakır

Üsküdar: Suat Özçağdaş

Arnavutköy: Özlem Kutbay

Bakırköy: Celal Sevinç

Çatalca: Mehmet Seddar Çoban

Yorumlar

Yorumlar