İstanbul’da dolu ve yağmur

İstanbul’da dolu ve yağmur
4 Mart 2018 12:40

İstanbul’da bazı bölgelerde dolu ve sağanak yağmur etkili oluyor. Küçükçekmece’de önce yağmur ardından da dolu yağışı etkili oldu. Dolu yağışı kısa sürdü.

 

 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul için yaptığı sağanak yağış uyarısının ardından sabah saatlerinden itibaren İstanbul genelinde yağmur etkili oluyor. Küçükçekmece’de yağmurun yanı sıra kısa süreli dolu yağışı etkili olurken sağnak yağmur ise devam ediyor. Yağmur nedeniyle trafikte aksamalara neden oluyor. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise ellerindeki eşyalarla korunmaya çalıştılar.

 

ATAKÖY’DE YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

 

İsrtanbul’da sabah saatlerinden başlayan yağmur nedeniyle Ataköy’de bazı rögarların taşması sonucu yollar göle döndü.

 

İstanbul’da sabah saatlerinden başlayan ve etkisini arttıran yoğun yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. Bakırköy Ataköy’de bazı rögarların taşması sonucu yollar göle döndü. Oluşan su birikintilerinde sürücüler zor anlar yaşarken belediye ekipleri de suları tahliye edebilmek için çalışma başlattı.

 

METEOROLOJİ UYARMIŞTI

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’a sağanak yağış uyarısında bulundu.

 

Meteorolojiden yapılan uyarıda, “İstanbul’da bu gece saatlerinde başlaması beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların pazar gün içinde yer yer kuvvetli (20-40 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden; ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

 

 

Haber: Murat SOLAK-Ramazan EĞRİ-İSTANBUL DHA

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar