İsmail Kahraman, Anıtkabir’i ziyaret talebini reddetti

İsmail Kahraman, Anıtkabir’i ziyaret talebini reddetti
30 Kasım 2017 10:12

TBMM Başkanı İsmail Kahraman; Meclis Başkanlığı seçimi ve siyasi partilerin üyelerinin seçiminin ardından oluşan yeni TBMM Başkanlık Divanı’nın dün gerçekleşen ilk toplantısında CHP’li üyelerin Anıtkabir’i ziyaret talebini reddetti.

 

 

Mahmut Lıcalı / Cumhuriyet

 

 

TBMM Başkanı İsmail Kahraman; Meclis Başkanlığı seçimi ve siyasi partilerin üyelerinin seçiminin ardından oluşan yeni TBMM Başkanlık Divanı’nın dün gerçekleşen ilk toplantısında CHP’li üyelerin Anıtkabir’i ziyaret talebini “Ne gereği var. Dönem başında zaten ziyaret ettik” diyerek reddetti. TBMM teamülleri gereği Başkanlık Divanı’nın oluşmasının ardından Anıtkabir ziyareti de gerçekleştiriyor.

 

 

CHP’li üyeler Kahraman’ın TBMM Başkanlığı seçimi öncesinde yaptığı açıklamalarla Atatürkçü söylemlerde bulunduğunu anımsatarak, “Seçim geçti, Atatürkçülük de bitti” yorumunda bulundu. Toplantıda HDP’li TBMM Başkanı Pervin Buldan da TBMM Başkanlığı tarafından iade edilen soru önergesi ve Meclis araştırması önergelerini gündeme getirdi. Buldan, söz konusu önergelerin işkence, katliam gibi hükümeti rahatsız eden ifadeler nedeniyle geri verildiğini belirterek, “Bunları söylemeyeceksek ne söyleyeceğiz?” diye sordu. TBMM Başkanı Kahraman, önergelerdeki iddiaları işleme alması durumunda ilgili iddianın kabul edildiği anlamına geleceğini savundu.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar