İngiltere polisi onları arıyor

İngiltere polisi onları arıyor
25 Kasım 2017 13:00

İngiltere’nin başkenti Londra’da Oxford Circus metro istasyonunda Cuma günü yaşanan paniğin ardından, İngiliz Ulaştırma Polisi (BTP), olay hakkında bilgisi olduğu tahmin edilen iki erkek yolcunun fotoğrafını dağıttı.

 

 

 

Başkent Londra’nın ünlü alışveriş alanı Oxford Caddesi ve eğlence mekanları üzerinde bulunan Oxford Circus metro istasyonunda yerel saatle 16.37’de silah sesleri duyulması iddiası üzerine polise yardım çağrısı gelmiş, Oxford Circus ile Bond Street metro istasyonları kapatılmıştı. BTP, güvenlik yetkililerinin olaya “terör bağlantılı bir olaymış gibi” müdahalede bulunulduğunu bildirdi. Polis, olayın detaylarına ilişkin bilgi vermezken bölgenin güvenlik kordonu altına olduğu belirtti. Londra polisinden yapılan ortak açıklamada, bölgede ateş edildiğine ilişkin bir kanıtın bulunmadığı belirtildi.

 

BTP istasyonda bir münakaşa çıkmasına sebep olduklarını düşündüğü iki erkeğin güvenlik kamerası tarafından kaydedilmiş görüntülerini paylaştı.

 

BTP Başkomiseri Martin Fry yaptığı açıklamada, “Yaşanan olayda bize hızlı bir şekilde yardımcı olan tüm acil durum servislerine teşekkür ederiz” dedi.

 

İstanbul, 25 Kasım (DHA)

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar