İnce’den Erdoğan’a HDP yanıtı: Devleti sen yönetiyorsun, çık açıkla!

İnce’den Erdoğan’a HDP yanıtı: Devleti sen yönetiyorsun, çık açıkla!
6 Temmuz 2018 12:58

AKP İl Başkanları toplantısında CHP’yi terör örgütlerini ve uzantılarını desteklemekle eleştiren Erdoğan’a yanıt, CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den geldi.

 

 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan , partisinin genel merkezinde düzenlenen, AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda “Yaptığımız anayasa değişikliğinin 16 Nisan’da milletimiz tarafından kabul edilmesiyle ülkemizi köşeye sıkıştırmaya çalışanları bir kez daha hüsrana uğrattık. Son umut olarak 24 Haziran seçimlerine sarıldılar. Normal şartlarda birbirlerini yolda görse selam vermeyecek olanlar, her nasılsa karşımızda birleştiler. Öyle ki CHP , bölücü terör örgütünün güdümündeki partiyi barajın üzerine taşımak için kendisine oy verenlerin bir kısmını oraya gönderdi.

Gerçi bunlar 1991’deki seçimde de benzer bir yola başvurmuşlardı. Bölücü örgütün güdümündeki siyasetçiler ilk defa o zaman Meclise ayak bastılar. Bugün de CHP sayesinde, bölücü örgütün belirlediği isimler, Mecliste milletvekili olarak yerlerini alacaklar. Ülkesini, milletini, cumhuriyetini, devletini seven her CHP ‘li vatandaşımızı, bu utanç için partisinin yönetiminden hesap sormaya davet ediyorum.” diye konuştu.

 

 

YANIT İNCE’DEN GELDİ

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerine yanıt CHP ‘nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ‘den geldi.

İnce, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Sayın Erdoğan; CHP ve terör örgütleri arasında utanmadan bağlantı kuruyorsun. Devleti sen yönetiyorsun, istihbarat, güvenlik, devletin tüm kurumları senin elinde. Elinde bilgi/belge varsa çık açıkla. Yoksa tarihin en büyük yalancısı ve iftiracısı olursun.”

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar