Muharrem İnce: Erdoğan bir kez daha seçilirse dolar 8-10 lira olacak Türkiye batacak

Muharrem İnce: Erdoğan bir kez daha seçilirse dolar 8-10 lira olacak Türkiye batacak
7 Haziran 2018 18:13

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Isparta’da düzenlenen mitingde halka hitap etti.

 

 

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Isparta’da halkla bir araya geldi.

 

İşte İnce’nin konuşmasından satır başlar:

 

Ben meydanları geziyorum. Aş, iş, eğitim diyorum, fabrikaların dumanı tütsün diyorum. O geliyor; İmam hatipleri kapatacak diyor. Birazcık dürüst ol! Gelip bana ‘okulları yıkacak mısın?’ dedi, ben de ‘sarayı senin başına yıkacağım’ dedim. O sarayı kapatacağım diye anlıyor. Ben sarayı niye yıkayım orayı öğrencilere vereceğim. Ben orada yıkmaktan şatafatı kastediyorum. Meydanlar’da İnce diye diye İnce hastalığa tutulacaksın.

Erdoğan bir daha seçilirse dolar 8-10 lira olacak, ülke batacak çünkü kavga etmediği kimse yok. Ben onunla kavga etmeyeceğim. O ne derse desin ben projelerimi anlatacağım.

 

ÜNİVERSİTE VİDEOSUNU İZLETTİ

(Erdoğan’ın Mayıs ayında Isparta’daki konuşmasının videosunu) izleten İnce, “Üniversiteyi biz yaptık diyor. Üniversite 92 yılında yapıldı. Sen o zaman Beyoğlu belediye başkanı bile seçilememiştin. Üniversiteyi Isparta’ya Demirel yaptı. Başka bir yalanını daha size göstereceğim. 4 Mayıs’ta aday olduğumda parti rozetini çıkardım. Herkesin cumhurbaşkanı olacağımı söyledim. Türk bayrağı taktım. Sayın Akşener, Karamollaoğlu, Demirtaş ve Erdoğan’ı ziyaret ettim. 500 TL de para yatırdım hesaplarına. Onların benim parama ihtiyacı yok tabi ama ortamın yumuşasın istedim. Bu ziyaret tamamlandı. Edirne’den döndüm Erdoğan’la görüştüm, Hakkari’ye geçtim. Orada 4 adayın da size selamı var dedim. Bu konuşmamdan sadece Demirtaş’ın olduğu bölümü almış. Buraya gelip ‘Demirtaş’ı ziyaret etmiş’ diyor. Birincisi ben mert adamım ve ziyaret ettim. 2- Senin gibi yalancı değilim. 3- Seni de ziyaret ettim. Sen neden sadece o bölümü çıkarıp montajlayarak insanları kandırıyorsun?

 

 

Ben sana da geldim. Sana bile katlandım memleket için. Biz emekliye Ramazan ve Kurban bayramlarında bir maaş ikramiye dedik, onlar ‘1000 TL’ dedi. Onu bile doğru dürüst verememişler. Bir köylü çocuğu olarak traktöre biniyorum, bisiklete biniyorum, zeybek oynuyorum. Doğal davranıyorum. Geçen gün demiş ki takmış kafasına kasketi, kasketi 3-5 liraya alırsın. Kasketi alırsın da, onun içindeki teri satın alamazsın.

Sen mahallede oynadığın cebinde harçlık olmadığı günleri çoktan unuttun. Sen saraylara alıştın. Ankara’daki yetmiyor, 5 tane de İstanbul’da var. Bir de şimdi yazlık saray yapıyor 300 odalı. Seçilirsem o yazlık sarayı engelli ailelerine vereceğim.

 

 

 

45 sene önce Demirel bir köprü yaptı. Bir köprü de Özal yaptı. Erdoğan ise köprüyü daha yapmadan sattı. Bana sen çıraksın köprü yapamazsın diyor. Ben de gözünü sevdiğim benimle laf ebeliğine girme seni perişan ederim dedim. Sen benimle laf yarışına girersen sana prompterdan yazıp verirler o da bozulur.

AKP’liler, Ülkücüler, HDP’liler kardeşimdir. Saadet Partililer, İYİ Partililer kardeşimdir. Ben ’81 milyon kardeşimdir’ diyorum. Ben toplumu barıştırmak istiyorum sen kutuplaştırıyorsun. Bize Cumhuriyet şemsiyesi altında birleşmek yakışır. Biz işte bunu başaracağız.

 

 

ı1 ı2 ı3 ı4 ı5 ı6

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar