İmamoğlu’nu dünya izliyor, Yıldırım kayıp!

İmamoğlu’nu dünya izliyor, Yıldırım kayıp!
11 Nisan 2019 09:49

Türkiye’nin yerel seçiminde en önemli il hiç kuşkusuz İstanbul’du. İki adaydan biri, bakanlık, başbakanlık ve TBMM Başkanlığı yapmış, bütün Türkiye’nin ve hatta dünyanın tanıdığı bir politikacı, diğeri ilçesi dışında İstanbullunun bile tanımadığı bir belediye başkanı.

 

 

 

Üç ayda o ilçe belediye başkanını bütün İstanbul tanıdı, sevdi, güvendi ve oy verdi. İmamoğlu’nun çıktığı bir sabah haber programı (FOX TV – Çalar Saat) yüzde 35 share alır, yani her üç açık televizyondan birinde izlenirken, Erdoğan’ın seçim sırasında üç dört kanalda birden yayımlanan özel açıklamaları ilk yüz programa bile giremiyordu! İmamoğlu’nun hakkıyla kazandığı seçimin üzerinden on gün geçti, AKP’nin engellemesi yüzünden bir türlü mazbatasını alamadı. Ve bu süreçte, artık sadece İstanbullunun, hatta bütün Türkiye’nin değil, dünyanın tanıdığı ve haklılığına inandığı bir siyasetçi oldu! Bu mücadelesi sırasında sokağa her çıkışı, spontane mitinglere dönüştü. Ve işin ilginci karşısında yarıştığı aday Binali Yıldırım yok, onun yerine FETÖ ve organize suç iddiaları ortaya atan bir parti yetkilisi var, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz! Bir İçişleri Bakanı var, suç ve delil yaratma peşinde; sandık sayarak elde edemedikleri kanıtı, polisleri, Büyükçekmece’de 1500 evi tek tek dolaşıp vatandaşı sorgulayarak bulmaya çalışıyor. Cumhurbaşkanı var. Kendisine göbekten bağlı havuz medyasının temsilcileriyle ben ne dersem o yazılır, o yayımlanır pozlarını özellikle veren. MHP Genel Başkanı Bahçeli var, biz kazanana kadar yeniden seçim yapalım diyen. Ama Yıldırım yok? En son “Yatacaz kalkacaz, yatacaz kalkacaz, bir bakmışsın hop” demişti, yok oldu! Çünkü iktidarın İstanbul’un sandıklarını her gün yeniden saydırması, çıkan sonuca bir türlü inanamayıp her gün başka bir itiraz icat etmesi artık Türkiye’nin itibarını sarsıyor, demokrasi liginde aşağı indiriyor. AKP’ye ise samimi olarak inanan seçmenin gözünde bile düşündürtüyor. Belli ki Yıldırım da rahatsız, sonucu kabullenmiş, evine çekilmiş.

 

Soruşturma korkusu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi çok önemli, rant burada dönüyor, ihaleleri çok yüksek rakamlı, para yandaş şirketlere, vakıflara, partililere buradan dağıtılıyor. Yolsuzluğun merkezi burası! Geriye dönük soruşturmalar birçok suçu açığa çıkarabilir, korku büyük. Bir ülke bütçesi kadar olan bütçesinin yarısı batık, yarısı partizanlık. CHP ise referandumda gıkını çıkarmadan verdiği seçime bu kez asılıyor! Bütün milletvekilleri, bütün il başkanları, bütün yetkililer, hatta seçmenler oy torbalarını bekliyor! İstanbul’un 31.186 sandığı, 1919 okul görevlisi var. Bu seçimin bütün organizasyonunu, bu okul görevlilerini, sandık başkanlarının hepsini AKP yetkilileri seçti! Organize suç varsa AKP önce aynaya bakmalı!

 

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/1339859/imamoglu_nu_dunya_izliyor__Yildirim_kayip_.html

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar