İmamoğlu’ndan sonra dert dinleyen Atatürk portresi gitti!

İmamoğlu’ndan sonra dert dinleyen Atatürk portresi gitti!
10 Mayıs 2019 10:14

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ama YSK kararı ile mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu’nun makam odasına astığı Atatürk portresi, İçişleri Bakanlığı tarafından İBB başkan vekilliğine atanan Ali Yerlikaya’nın atanmasının ardından kaldırıldı.

 

 

Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu’nun kararıyla mazbatasının iptal edilmesinin ardından Saraçhane’deki İBB binasından ilk ‘değişim’ gerçekleştirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekili olarak görevlendirilen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya İBB’deki görevine başladı. Yerlikaya’nın İBB’de göreve başlamasının ardından Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanlığı yaptığı dönemde başkanlık makam odasına astığı Atatürk portresi kaldırıldı.

 

Konuya ilişkin açıklama yapan İmamoğlu, göreve başladığı gün ceketini ve Atatürk tablosunu alarak İBB binasına geldiğini söyleyen İmamoğlu, YSK’nin İstanbul’daki büyükşehir belediye başkan seçimini iptal ettiği akşam Atatürk tablosunun da makam odasından çıkarıldığını ifade etti.

 

İMAMOĞLU: ISRARLA GERİ VERDİLER

 

İmamoğlu, “Tablo kalsın. Ben oraya tekrar geri döneceğimi biliyorum. İkincisi ben onu hediye etmekten onur duyarım da dedim. Ama ısrarla bizim arkadaşlarımıza geri verdiler” diye konuştu.

İmamoğlu, göreve başladığı gün makamının arkasında bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını yana asıp, arkasına Atatürk’ün tablosunu koydurmuştu.

 

İBB NASIL AÇIKLADI

 

İBB ise haberlerin ardından konuyla ilgili bir açıklama yaptı. “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyetinin asılsız haberlere konu edilmesini esefle kınıyoruz” denilen açıklamada, fotoğrafın indirildiği ama yerine yeni bir Atatürk fotoğrafı asıldığı fotoğrafla açıklandı.

İmamoğlu’nun yan duvara astığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının tekrar eski yerine asıldığı görüldü.

İşte o fotoğraf ve açıklama:

d6kcc_fw0amo06i

d6kcc8vx4aeefj-

Yorumlar

Yorumlar