İmamoğlu’ndan Erdoğan’a: Kabinenizde bulunan bir kişi ‘İmamoğlu’na FETÖ suçlaması at’ dedi mi, demedi mi?

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a: Kabinenizde bulunan bir kişi ‘İmamoğlu’na FETÖ suçlaması at’ dedi mi, demedi mi?
12 Şubat 2020 15:11

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP grup toplantısında izlettiği videoda yer alan “İmamoğlu’nun danışmanı FETÖ imamı çıktı” başlık bölüm sonrası küplere bindi.

 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AKP grup toplantısındaki konuşmasında gösterilen “Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ile FETÖ ilişkisi” videodaki “İmamoğlu’nun danışmanı FETÖ imamı çıktı” başlık bölüm sonrası kıyamet koptu.

Kameraların karşısına geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, isimini vermeden bir bakanı sert sözlerle eleştirdi.

şte Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları:

– Bahsi geçen vatandaş (Erkan Karaaslan) benim danışmanı değil. Bahsi geçen vatandaşın hizmet ettiği birçok kamu kurumu var, onlarca bakanlık var, MİT var.

– 2012’den beri, AKP döneminde de, ben Beylikdüzü Belediye Başkanı’yken de hizmet eden konumdaydı. Verdiği hizmetlerin hepsi kayıtlı. 2012’den beri Beylikdüzü’ne hizmet eden bir şahıstan bahsediyoruz.

– Böyle makamlar böyle yalan ifadeleri nasıl kullanırlar, çok üzüntü içindeyim.

 

 

HANGİ BAKANINIZ İZMİR’E DAVET ETTİ?

 

 

– Polemik yaratmamak adına bugüne kadar paylaşmadığım bir şeyi ilk kez açıklayacağım. Sayın Cumhurbaşkanı’na soruyorum: 31 Mart seçiminden birkaç gün önce bahsi geçen Erkan Karaaslan’ın avukatını İzmir’e hangi bakanınız davet etti, hem de bilet alarak? Hâlâ kabinenizde bulunan bu bakan, “İmamoğlu’na öncelikle FETÖ, yoksa yolsuzluk suçu at, amacımız onları bitirmek” dedi mi, demedi mi? Bu kumpastan, bugün bu yalan ifadeleri kullanan Sayın Cumhurbaşkanı’ın haberi var mı? Onun onayıyla mı yapıldı, yoksa haberi yok mu?

 

 

TÜM SAMİMİ İFADELERİMİ GERİ ÇEKİYORUM

 

 

– Kendisine bir ay önce çok samimi bir mektup yazdım. İstanbul’la ilgili brifing vermek için talebimi ilettim. Ama Hâlâ Cumhurbaşkanlığı makamı üzerinden, ona sunulan yalan bilgilerle kumpas devam ediyor.

– Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm samimi ifadelerimi artık geri çekiyorum. Gerek kalmadı.

– Suçladıkları, FETÖ imamı dedikleri şahıs şu an serbest. Mahkemesi görülmüş ve serbest. Böyle bir ifşa olabilir mi?

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar