İmamoğlu’ndan ‘Cübbeli’ye tepki!

İmamoğlu’ndan ‘Cübbeli’ye tepki!
27 Haziran 2019 08:56

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet” diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, seçim öncesinde “Binali Bey’e ben kaybettirdim’ diyen haram işliyor” şeklindeki sözleri sözleri sorulan İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, “Hangi sıfatla haram ya da helal diye karar veriyor? Allah ile kul arasında helale harama hangi ünvanla karar verebiliyor” diyerek tepki gösterdi.

 

 

Ekrem İmamoğlu’nun Habertürk TV’de katıldığı canlı yayındaki konuşmasının ilgili kısmı şöyle:

 

“CÜBBELİ AHMET YORUMU: HARAMA HELALE KARAR VERECEK TİTRİ VAR MI?”

 

Bahsettiğiniz beyefendi hangi sıfatla bu hakkını kullanmış, haram ya da helal bunu bilemiyorum. Harama, helale karar verecek bir titri olduğunu düşünmüyorum. Onu yaradan takdir eder. Bu tür insanların toplumun refleksini değiştireceğini düşünmüyorum.

 

“DİNDAR İNSANIN ÖZGÜRCE İNANCI YAŞAMASINI SAĞLAYACAĞIM”

 

Ben de dindar insanım. Yaşama bakışımda herkesin inancına saygı duyan, giyimine, kuşamına bakmayan bir felsefem var. Yaşamım da siyase bakışım da böyle. Dindar insan bana niçin oy vermesin. Dindar insan bizimle rahat eder. Ben belediye başkanlığı yaptığım dönemde o insanın mutlaka ve mutlaka inanılmaz derecede inanç değerlerine saygı gösteren, inanç değerleri üzerinden ona yardımcı olan, inancını en özgür bir şekilde yapmasına katkı sunan bir anlayışı göstereceğim. Sadece Müslüman vatandaşlarımız değil. İstanbul’da hristiyanı vara musevisi var. Onlara saygı gösteren bir belediye başkanı.

Yorumlar

Yorumlar