İmamoğlu: Kimin arsası var, umurumda değil!

İmamoğlu: Kimin arsası var, umurumda değil!
20 Ocak 2020 14:00

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetemizin manşetinde yer alan “Damat İşi Biliyor” başlıklı haberimize ilişkin konuştu. İmamoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergahında arazisinin ortaya çıkmasıyla ilgili “Kimin arsası var, bakanmış, yurtdışındanmış, benim umrumda değil. Benim umrumda İstanbul’un doğasını korumak var” dedi.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Terkos Terfi Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Daha sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, “Tümüyle aslında akıl tutulması gibi bir şey. Su mücadelesi veriliyor dünyada yüzyıllardır. Dünyanın geleceğinde su savaşları tartışılıyor. Su ile ilgili böyle bir süreç konuşuluyorken, siz tamamen hayal ürünü olan, hiçbir işe yaramayacak olan bir kanal üzerinden İstanbul’un en görkemli su kaynağını yok etme çabasındasınız. Terkos’u, yani milletin musluğundan akan suyun adı olan Terkos’u yok etme çabası içinde olacaksınız. Bütün İstanbul’a buraya anlatacağız. Nasıl bir ortamın yok edilmeye çalışıldığını millete anlatacağız. Terkos’ta bir buçuk yıl önce İkitelli’ye yapılan yatırımın bile kanal diye bir şey yokmuş gibi ihale edilmiş olduğunu düşünün” diye konuştu.

İmamoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergahında arazisinin olduğu iddiası ile ilgili de açıklama yaptı. İmamoğlu, “İnşallah bu (Kanal İstanbul) yapılmayacak. Gelecekler orada tarım yapacaklar, tarımla uğraşacaklar. Açıkçası, kimin arsası var, bakanmış, yurtdışındanmış, şirketmiş benim umrumda değil. Benim umrumda İstanbul’un bu doğasını korumak var” dedi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar