İmamoğlu’ndan Bakan Turhan’a: Metni okuyunca Türkiye Cumhuriyeti adına üzüldüm

İmamoğlu’ndan Bakan Turhan’a: Metni okuyunca Türkiye Cumhuriyeti adına üzüldüm
22 Ekim 2019 13:50

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haydarpaşa ve Sirkeci Garı’ndaki ihaleye ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan’ın imzasıyla yapılan açıklamaya yanıt verdi. İmamoğlu, yazılı metni başkasının yazmış olmasını umduğunu belirterek ‘Metni okuyunca Türkiye Cumhuriyeti adına üzüldüm” dedi.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın Haydarpaşa Gar sahası ve Sirkeci Gar sahasının atıl durumda olan bazı bölümlerinin ihalesinin verilmesine yönelik açıklamalarına yanıt verdi. İmamoğlu, “Ne yazık ki ve ne acı ki ihaleye giren malum şirketin avukatı mı yaptı yoksa Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanı mı yaptı ben anlamadım, fark göremedim. Ancak bu kadar savunulabilirdi. Metni okuyunca Türkiye Cumhuriyeti adına üzüldüm. Sayın Bakan’ın ifadesiyse çok büyük ayıptır ve tarihe geçmiştir” şeklinde konuştu.

 

 

“BAKAN BİR AVUÇ İNSANIN YANINDA OLMAYI SEÇMİŞTİR”

 

 

İhaleyi alan şirket hakkında “Daha internet sitesi olmayan 10 bin lira sermayeli şirketin davet gününden hemen önce 1 milyon liralık sermaye artışı yapması şaibenin önemli bir parçasıdır” ifadelerini kullanan İmamoğlu, ‘sayın Bakan bir avuç insanın yanında olmayı seçmiştir’ dedi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar