İmamoğlu: Yüzyılın en büyük medya rezaletidir!

İmamoğlu: Yüzyılın en büyük medya rezaletidir!
11 Nisan 2019 15:19

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu konuştu.

 

 

Ekrem İmamoğlu, seçim gecesi veri akışını kesen Anadolu Ajansı hakkında çok sert eleştirilerde bulundu.

Seçim gecesi veri akışının kesilmesi hakkında “Yüzyılın en büyük medya rezaletidir” yorumunu yapan İmamoğlu “Cumhurbaşkanını aldattıkları için bu şahıslarında kendi kurum içlerinde hesap vermesi gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’nun konuşmalarından satır başları;

İnsanları rencide edecek bir süreç yaşatıyorlar Büyükçekmece’de. Büyük bir yanlış içerisine düştüklerini görüyorum. Cumhurbaşkanı ve Yıldırım’ı yanılttıklarını görüyorum. Koltuklarının bekasının derdine düşmüş insanların bu şekilde davranmaya hakkı yoktur. Dünyaya rezil oluyoruz.

O akşam yaratılan yüzyılın en büyük medya rezaletidir Anadolu Ajansı’nın yaptığı. AA devletin bir kurumu, bu ulusa hizmet eden bir kurumun bugün gelinen noktada süreci manipüle etmeye çalışması, bizim elimizdeki verilerle vatandaşı bilgilendiriyor olmamız onları kitlemiştir ve bu kumpası önlemiştir. 12 saate yakın veri verememiştir Anadolu Ajansı.

Siz sandıklardaki veriyi AKP’den alıp süreci yönetmeye çalışıyorsanız, bu manipülasyonun parçası olarak “kazandık” deyip hemşehrilerimi aldatıyorsanız, işte bu yüzyıllıktır basın rezaletidir.

Bunu engelledik fırsat tanımadık, 16 milyon insanın hakkını koruduğumuzu düşünüyorum. Sayın cumhurbaşkanını aldattıkları için bu şahıslarında kendi kurum içlerinde hesap vermesi gerektiğini düşünüyorum.

 
MEDYAYA YAPTIĞI ELEŞTİRİSİNİN “TEHDİT” OLARAK LANSE EDİLMESİ

 

 

Benim ruhumda tehdit, öfke, kin olmaz. Hiç olmadı. Allah ruhunda kin ve nefret olan insanlardan bu toplumu korusun. Çok itibarlı ailelersiniz dedim. İtibarınızı zedelemeyin dedim. Bu bir hatırlatmadır, saygı duyduğum için yanlış yapmamalarını dilediğimi ifade ettim. Basının neyi gösterip göstermediğini siz ölçüyorsunuz zaten. Anlayan anlamıştır diye düşünüyorum.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar