İmamoğlu İBB’de inceleme başlattı, AKP’de bir panik havası!

İmamoğlu İBB’de inceleme başlattı, AKP’de bir panik havası!
19 Nisan 2019 13:00

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yayınladığı genelgede iki müfettişi ve uzman sıfatıyla dışarıdan üç kişiye, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının tüm elektronik veri tabanı ve altyapısını inceleme yetkisi verdi.

 

 

 

İmamoğlu, yaptığı açıklamada “Daha birçok tedbirimiz olacak. Bunlar mahalli düzeyde olabilir. İnsan kaynakları tespiti düzeyinde olabilir. İştirakler düzeyinde olabilir. Şu an tek tek bunları sıralamaya vakit yetmez. Zira uzman ekiplerimiz çalışıyor. Basına sızıyor, görüyorum. Çok da önemli değil. Belki sızmaması gerekir ama bizim için şeffaflık ana prensip olduğu için orada bir şey yok. Sadece İstanbul’un hafızasını kamu içerisinde hukuka uygun bir şekilde muhafaza etme talimatıdır” dedi.

 

 

Öte yandan İmamoğlu, seçildiği gün ile göreve geldiği gün arasındaki 17 güne ilişkin banka ve tapu kayıtlarını, araç listelerini istedi.

 

 

İmamoğlu ayrıca İBB’deki belediye iştiraklerinin rutin görevlerini sürdürmesini isterken, ikinci bir emre kadar bu kapsamın dışında kalan “ödeme, harcama, ihale, doğrudan temin, mal ve hizmet alımı, personel alımı, araç kiralama, alım satım, gayrimenkul kiralama, alış ve satış” benzeri tüm işler ve işlemleri durdurdu.

 

 

İmamoğlu’nun sorumlu olduğu belediyede uzman kişilere verdiği bu yetki AKP tarafında ‘panik’ yarattı.

 

 

İşte o sosyal medya paylaşımları:

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar