İmamoğlu, belediye şirketlerinden banka, tapu ve araç kayıtlarını istedi!

İmamoğlu, belediye şirketlerinden banka, tapu ve araç kayıtlarını istedi!
19 Nisan 2019 13:09

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçildiği gün ile göreve geldiği gün arasındaki 17 güne ilişkin banka ve tapu kayıtlarını, araç listelerini istedi.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldıktan sonra mesaisine başladı.

İmamoğlu, Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu’nda çalışan iki müfettiş görevlendirerek, bu müfettişlere, belediye çalışanı veya dışarıdan görevlendirilecek üç uzmanla birlikte belediyenin elektronik veritabanında inceleme yapma ve veri tabanını kopyalama yetkisi verdi.

 

 

Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın ulaştığı belgelere göre İmamoğlu’nun başlattığı inceleme sadece veri tabanlarıyla sınırlı değil.

İmamoğlu, 18 Nisan’da belediye şirketlerine bir yazı göndererek birçok bilgi ve belge istedi.

 

 

Seçim günü olan 31 Mart ile yazının gönderildiği 18 Nisan arasını kapsayacak şekilde banka mevcudu tespit tutanaklarını isteyen İmamoğlu, tapuda kayıtlı taşınmazları, belediyeye kayıtlı araçların listelerini, araçların kimler tarafından kullanıldığını, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar ile tablet ve cep telefonlarının ve bunların tahsis edildiği kişileri, memur, sözleşmeli memurların listelerini de istedi.

 

Bir başka evrakta iste şirketlerden istenen bilgiler şöyle sıralandı:

 

 

Mali tablolar

Bütçe uygulama sonuçları tabloları

Kasa sayım tutanakları

Alınan çekler

Menkul kıymet ve varlıklar

Tapuda kayıtlı ve kayıtlı olmayan taşınmazlar

 

68991-72363262

2

https://www.independentturkish.com/node/23336/haber/imamo%C4%9Flu-belediye-%C5%9Firketlerinden-banka-tapu-ve-ara%C3%A7-kay%C4%B1tlar%C4%B1n%C4%B1-istedi

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar