Hücre arkadaşından Zarrab’a tecavüz suçlaması

Hücre arkadaşından Zarrab’a tecavüz suçlaması
8 Aralık 2017 08:00

ABD’de “tanık” olan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab’ın ABD’de cezaevindeki hücre arkadaşı, Zarrab’ın kendisine tecavüz ettiğini ve cinsel istismar uyguladığını iddia etti…

 

 

 

ABD’de “tanık” olan İran asıllı iş adamı Reza Zarrab’ın ABD’de cezaevindeki hücre arkadaşı, Zarrab’ın kendisine tecavüz ettiğini ve cinsel istismar uyguladığını iddia etti.

 

Duruşma sırasında Zarrab, cezaevinde gardiyanlara rüşvet verdiğini ve telefon kullandığını kabul etmişti.

 

Bu durumun ardından yeni bir gelişme yaşandı. New York Times’ın haberine göre Manhattan mahkemesinde dava açan Zarrab’ın hücre arkadaşı, kendisine cinsel saldırıda bulunulduğunu ileri sürdü. Davanın 6. Gününde yani dün akşam açılan dava sonrasında ABD’li gazete bu haberi son dakika olarak duyurdu.

 

Habere göre Zarrab’ın avukatı Robert J. Anello olayın duyulmasının ardından yaptığı açıklamada iddiaların “gerçek dışı ve çirkin” olduğunu ifade etti.

 

Habere göre cinsel istismara uğradığını belirten mahkumun avukatı Alexei Schacht, cezaevindeki bir soruşturmada bu şikayetin asılsız olduğunun tespit edildiğini söyledi. Ancak avukat Schacht, bunun sadece yetkililerin, saldırının gerçekleşip gerçekleşmediğine dair yeterli kanıt bulunmadığı sonucuna varmış olduğu anlamına geldiğini belirtti.

 

İşte o haber:

 

haber(69)

 

 

Kaynak: Odatv.com

 

Hücre arkadaşından Zarrab’a tecavüz suçlaması

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar