Herkesin merak ettiği o isim Muharrem İnce’nin kulağına neler söylediğini açıkladı

Herkesin merak ettiği o isim Muharrem İnce’nin kulağına neler söylediğini açıkladı
6 Temmuz 2018 11:21

24 Haziran günü CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) önüne gitmişti.

 

 

YSK önünde İnce açıklama yaparken arkasında bulunan bir kişi, komplo teorilerine neden olmuştu.

Sosyal medyada o kişinin İnce’yi tehdit ettiği ileri sürülmüştü. İnce ise daha sonra yaptığı açıklamada komplo teorilerinin doğru olmadığını söylemişti.

Herkesin merak ettiği YSK önündeki kişi, CHP’nin YSK Temsilcisi ve Ankara Milletvekili adayı Mehmet Hadimi Yakupoğlu’ydu.

Sözcü gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, köşesinde komplo teorilerine neden olan YSK önündeki o anda Yakupoğlu’nun İnce’ye ne söylediğini yazdı.

 

İNCE’YE NE SÖYLEDİ

 

Saygı Öztürk, o gün YSK önünde konuşulanları taraflara sordu. Öztürk aldığı yanıtları aktardı. Yakupoğlu, o gün yaşananları Öztürk’e şu ifadelerle anlattı:

“YSK’da, Tekirdağ’da Cumhurbaşkanlığı seçimi oy pusulasıyla ilgili bir sorun çıktığını öğrenmiştik. Erdoğan’ın fotoğrafının bulunduğu bölümde, mührün basılacağı dairenin altında küçük bir halka daha oluşmuştu. Bunun bir basım hatası mı, yoksa bir işaret mi olduğu ele alınacaktı. AKP temsilcisi, bunun işaret değil, basım hatası olduğunu söylüyordu.

Muharrem İnce’nin, CHP milletvekilleri Engin Altay ve Yaşar Tüzün’le birlikte YSK önüne geleceği bilgisi bana iletilince karşılamak ve bilgilendirmek için aşağıya indim. Bulunduğumuz yere yakın 30-40 kamera vardı. Orada, Sayın İnce’ye örneğin, Tekirdağ olayını anlatırken ‘Cumhurbaşkanlığı seçimi’, ‘Recep Tayyip Erdoğan’, ‘oy pusulaları’ sözcükleri de geçti. Tekirdağ’daki oy pusulasını anlatıp, henüz karar verilmediğini de belirttim.

YSK Başkanı’nın makamında olduğunu, arzu ederse ziyaret edebileceklerini de belirttim. Muharrem Bey de, “Böyle bir ziyaretin bu aşamada yanlış anlaşılabileceğini’ söyledi.’”

Yorumlar

Yorumlar