HDP’li Atay’a şok protesto

HDP’li Atay’a şok protesto
7 Temmuz 2018 19:48

Meclis’teki yemin töreni sırasında alışık olunmayan bir protesto gerçekleşti. HDP Hatay Milletvekili tiyatro sanatçısı Barış Atay’ın ismi anons edilince dinleyici sırasında oturan bir kişi “Yuhhh” diye bağırdı. Atay kürsüye yürürken HDP’li vekiller sıra kapaklarına vurarak “Sayın başkan, atın dışarı” diye protestocunun dışarı çıkarılmasını istediler.

 

 

Veli Toprak / Sözcü

Geçici Başkan Durmuş Yılmaz da, güvenlik görevlilerini vatandaşın dışarı çıkarılması yönünde uyardı. Meclis polisi, protestocu vatandaşı dinleyici locasının dışına aldı. Enes Y. isimli vatandaşın ziyaretçi kimliği alınarak, hangi vekilin misafiri olarak geldiği öğrenilmeye çalışıldı. Protestocu vatandaş polislerin ‘kimin ziyaretçisi olarak geldin?’ sorusuna ‘Vekillerin hepsi için geldim’ dedi.

 

MECLİS’TE RABİA İŞARETİ

 

TBMM Genel Kurulunda 27. Dönem Milletvekillerinin Andiçme töreninde oturumu yöneten Durmuş yılmaz dinleyici bölümünde oturan vatandaşları alkışlam ve tezahurat gibi davranışların yasak olduğunu birkaç kez hatırlattı en son AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın and içmesinin ardından dinleyici locasındaki kalabalık bir grup alkışlamaya başladı, Başkan Yılmaz görevlilere seslenerek dinleyicileri dışarı çıkarmasını söyledi bu arada dinleyici bölümündeki perde de görevli tarafından kapatılmaya başladı salonu terk eden bazı vatandaşların Rabia işareti yaptıkları görüldü. Başkan Yılmaz oturuma ara verdi.

 

Foto: Sözcü – Zekeriya Albayrak

 

 

Yorumlar

Yorumlar