Hayatının şokunu yaşadı! Beyninden bunlar çıktı…

Hayatının şokunu yaşadı! Beyninden bunlar çıktı…
10 Mart 2018 08:50

Çin’de az pişmiş domuz eti yiyen adamın beyninden, uzunluğu 1 santimetreye ulaşan 30 adet tenya yumurtası çıkartıldı. Larvalar doktorların gerçekleştirdiği operasyonla adamın beyninden çıkarıldı.

 

 

 

Çinli doktorlar, çiğ et yiyen bir adamın kafasında 30 tenya yumurtası buldu. Çin’in güney batısındaki Guizhou kasabasında yaşayan Wu isimli 46 yaşındaki adamın 1 yıl önce epileptik nöbet, kusma ve baş ağrısına maruz kaldı. Hastaneye giden adamın kontrollerinde şok gerçek ortaya çıktı. Doktorların çektiği röntgenler sonucunda Wu’nun beyninde 30 kadar tenya larvası bulundu.

 

1 SANTİMETRE GENİŞLİĞİNDE

 

46 yaşındaki adamın beynindeki yumurtaların ortalama 1 santimetre genişliğinde olduğu ifade edildi. Röntgenlerde fark edilen yumurtaların adamın beyninde aşırı sıvı birikmesine de yol açtığı açıklandı.

 

Talihsiz adamın ameliyatında bulunan isimlerden Doktor Yang, tenyaların yumurtalardan çıkmaları halinde beyinde hasara ve ciddi bir ölüm tehlikesine neden olabileceklerini belirtirken, “yumurtaları kırmamak için çok özenli hareket ettik” dedi.

 

 

Kaynak: Sözcü

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar