Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ başladı!

Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ başladı!
15 Haziran 2017 16:20

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bugün Ankara Güvenpark’tan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’nü başlattı.

 

 

 

Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerin ilk günkü yürüyüşünün Batıkent Hipodromu’nda sonlanması bekleniyor. Kılıçdaroğlu yürüyüş sırasında “Yürüyüşüm gayet güzel gidiyor. Yürüyeceğim. Haklı olduğumuz için dünyaya, Türkiye’ye, bütün insanlara mesaj vermek istiyoruz. Adalet istiyoruz” diye konuştu.

 

 

Kılıçdaroğlu, Atatürk Bulvarı’nı takip ederek, yaklaşık 15 kilometre yürüyüp İstanbul Yolu’na ulaştı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, ilk molasını 4 saatlik yürüyüşten sonra verdi. Mola veren Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve vatandaşlarla sohbet etti. Yaklaşık 10 dakika mola veren Kılıçdaroğlu, yürüyüşüne devam ediyor.

 

 

59427d137152d94accb5139f

 

 

ÇADIRDA KALACAK

 

CHP Genel Başkanı Bülent Tezcan, Kılıçdaroğlu ve yanındaki CHP’lilerin, hipodromun açık otoparkının bir bölümüne kurulan çadırlarda sabaha kadar konaklayacağını söyledi. Kılıçdaroğlu yarın sabah saatlerinde İstanbul’a doğru tekrar yola çıkacak.
 
İLK GÜN HİPODROM’DA BİTECEK

 

 

Kılıçdaroğlu’nun beyaz gömlek, siyah pantolun ve spor ayakabısıyla başladığı ‘Adalet Yürüyüşü’ devam ediyor. Korteje trafikteki araçlar da kornalarını çalarak destek veriyor. Saat 11.20’de Güvenpark’ta başlayan ilk günkü yürüyüşün Batıkent Hipodromunda sonlanması bekleniyor.

 

 

594263407152d84acc3952a6
Yürüyüşte Kılıçdaroğlu’na oğlu Kerem ve oğlunun nişanlısı eşlik ediyor
 

 

Kılıçdaroğlu parka doğru ailesiyle birlikte yola çıktı. CHP lideri gazetecilere açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu “Umarım vicdanları sağır olanlar da anlarlar. Bir bedel ödemek gerekiyorsa ödemeye hazırım. Yürüyüşümüz adalet sağlanana karar sürecek” dedi.

Kılıçdaroğlu parka geldi. Kılıçdaroğlu’nun elinde “Adalet” yazan döviz bulunuyor.

 

19190955_1761391894150724_1144747723_n

 

DCWcQ1OXUAADJJ9

 

DCWXHVGWAAAXNvf

 

YÜRÜYÜŞÜN AYRINTILARI BELLİ OLDU

 

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ankara’dan İstanbul’a başlatacağı “Adalet Yürüyüşü”nün bazı ayrıntıları netleşmeye başladı.

Ankara Güvenpark’tan başlayacak ve Maltepe Cezaevi’nde son bulacağı belirtilen yürüyüşte, Kemal Kılıçdaroğlu’nun günde 18 km katedeceği belirtildi. Kılıçdaroğlu ve CHP’lilerin Güvenpark’a spor kıyafetlerle gelmesi öngörülürken, yürüyüşün 28 gün sürmesi bekleniyor. 69 yaşındaki CHP Lideri’nin, bu nedenle yürüyüşün yaratabileceği sıkıntıları kendisiyle paylaşanlara, “Siz kendinize bakın” şeklinde yanıt verdiği gelen bilgiler arasında.

DCWbilaWsAAbDUY

CHP milletvekilleri Güvenpark’a geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel açıklama yaptı.

Güvenpark’a girişler devam ediyor. Vatandaşlar yürüyüşün başlamasını “Faşizme karşı omuz omuza”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganlarıyla bekliyor.

DCWIPItXgAEULll

DCWK8_CXkAA0x-D

 

 

ANKARA VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

 

 

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Yapılacak etkinlikte kamu düzeninin, kamu güvenliğinin, trafik düzeninin ve toplantıya katılanların güvenliğinin sağlanması esastır. Bu amaçla, alınacak güvenlik tedbirlerine etkinliği düzenleyen ve katılanların uyması zorunludur. Yürüyüşün Ankara ili sınırları içerisindeki kısımlarında katılımcıların güvenliğini ve trafik düzenini sağlamak amacıyla korteje, Valiliğimize bildirilen makul sayıdaki kişi katılabilecektir. Yürüyüş güzergahında bulunan yerleşim yerlerinde miting ve benzeri etkinlikler yapılmayacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 15.6.2017 tarihinde saat 11.00’de Güvenpark’ta toplanılarak İstanbul Maltepe’ye kadar devam edeceği açıklanan yürüyüş ile ilgili olarak aşağıdaki tedbirlerin alınması uygun bulunmuştur” denilerek şu maddeler sıralandı:

 

 

“1. Yapılacak etkinlikte kamu düzeninin, kamu güvenliğinin, trafik düzeninin ve toplantıya katılanların güvenliğinin sağlanması esastır. Bu amaçla, alınacak güvenlik tedbirlerine etkinliği düzenleyen ve katılanların uyması zorunludur.

2. Katılımcılar, Güvenpark’taki toplanma alanına üst araması yapılarak alınacaktır.

3. Yürüyüşün Ankara ili sınırları içerisindeki kısımlarında katılımcıların güvenliğini ve trafik düzenini sağlamak amacıyla korteje, Valiliğimize bildirilen makul sayıdaki kişi katılabilecektir.

4. İl merkezinden sonra yürüyüşe devam edecek olanlar, güvenlik kuvvetlerince kendilerinin tanınabilmesi ve güvenliklerinin sağlanabilmesi için pazu bandı, yelek ve yaka kartı kullanacaktır.

5. Yürüyüş, Ankara ili sınırları içerisinde E-5 Karayolu güzergahı takip edilerek yapılacaktır.

6. Yürüyüş güzergahında bulunan yerleşim yerlerinde miting ve benzeri etkinlikler yapılmayacaktır.

7. Yürüyüş sırasında varsa kaldırımlar yoksa banket kullanılacaktır. Taşıtların seyrine mani olacak ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde yola girilmeyecektir.

8. Katılımcıların can güvenliğinin ve trafik düzeninin sağlanması açısından hava kararmadan önce yürüyüş günlük olarak sonlandırılacaktır.”

 

 

Valilik açıklamasında kapatılacak yollara ilişkin ise şunlar ifade edildi: “Saat 09.30 itibariyle Kolej Kavşağı-Anadolu Meydanı (Tandoğan) arası, Atatürk Bulvarı Meşrutiyet Caddesi kesişimi-Ulus kavşağı arası, Saat 11.00 itibariyle, Erbakan Meydanı-Baruthane Kavşağı arası, Ulus Meydanı-Baruthane Kavşağı arası, Demokrasi Meydanı (Tren Garı Kavşağı)-Baruthane Kavşağı arasında kalan cadde ve sokaklar trafiğe kapatılacaktır. Ayrıca, saat 08.00 itibariyle etkinlik sona erene kadar 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanındaki tüm Metro durakları kapatılacak olup seferler bir önceki ya da bir sonraki duraktan sağlanacaktır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için trafiğe kapanacak yollar ile metro ulaşım durumunu dikkate almalarının faydalı olacağı değerlendirilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

 

Ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından eylemin yapılacağı alana 4 kamyonla bariyerler getirildi.. Ancak kamyondan indirilip açılan bariyerler, kısa süre sonra toplatıldı. Polis ekipleri, vatandaşları üst aramasından sonra Güvenpark’a almaya başladı…

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar